Presunúť na hlavný obsah

Nové telo za 5 dní: Takto nielen schudnete, ale pomôžete aj svojím vlasom a pokožke

Feminity

Áno vieme, žiadne zázračné diéty nefungujú na 100%. Máme však pre vás tip, ako sa dostať do vytúženej formy za 5 dní. Aj keď vás to bude samozrejme niečo stáť. Pot a sebazaprenie minimálne.

Máte len pár dní na to, aby ste spoje telo dostala opäť do formy a vidina bezchybného ”bikiny - body” sa vám zdá ako ozajstné sci - fi? Nepanikárte. Dá sa to zvládnuť aj za 5 dní. Aj keď to znie neuveriteľne. Len teda, budete sa musieť pár vecí rozhodne vzdať.

Inšpirujte sa: 4-dňový plavkový last minute: S týmto plánom si vyrysujete postavu a s pokojným svedomím vyrazíte na pláž

Príliš rýchle chudnutie je pre náš oragnizmus minimálne vyčerpávajúce. Avšak s týmto diétnym plánom nielen schudnute, ale pomôžete aj svojej pokožke. Dokonca vaše vlasy budú o niečo žiarivejšie. Pozrite sa ako na to. 

1. Pite najmä vodu

Toto je absolútny základ úspechu. Všetky ostatné nápoje obsahujú zbytočný cukor. A je úplne jedno, či pijete smoothie, alebo ovocné šťavy. Kaloricky sú na tom totiž veľmi podobne ako jedlo. Ak budete siahať len po vode, zabezpečíte svojmu telu nielen skvelú hydratáciu, ale tiež to, že bude prebytočnú vodu automaticky vylučovať. Práve tým sa vám prečistí pleť a zrýchli metabolizmus. 

2. Zamerajte sa na 30 minútové kardio a beh

Akákoľvek pohybová aktivita pri ktorej sa zvýši vaša tepová frekvencia je na pri chudnutí nad zlato. Vtedy totiž telo začína páliť kalórie. Výborný je beh, spinning, kickbox. Ak to zvládnete počas detoxu ráno aj večer, budete mať naozaj vyhraté. A efekt sa dostaví oveľa skôr ako by ste zrejme čakali. 

3. Doprajte si pred cvičením šálku kávy

Pokiaľ si vypijete vašu obľúbenú šálku kávy pred tréningom, nielenže budete mať viac energie, ale spálite aj viac kalórií. 

4. Spite aspoň o 30 minút dlhšie

Rozumieme, nie vždy je to možné. Ale ak sa vám to tak podarí naplánovať, pomôžete svojmu organizmu. Je totiž dokázané, že ak sa človek zobudí oddýchnutý, automaticky siahne po zdravších raňajkách aj obede, ako keď má potrebu nedostatok energie doplniť práve umelo - sacharidmi. No a v neposlednom rade, kvalitný spánok zlepšuje stav pleti, vlasov, zrýchľuje metabolizmus a aj látkovú výmenu.

5. Jedlá, ktoré sú tabu

Tento bod bude v rámci 5 dňového detoxu asi ”najbolestivejší”. Budete sa musieť vzdať obľúbených cestovín, zemiakov, sladkých maškŕt, či pečiva. Toto všetko sa pre vás stane tabu. Musíte si dopriať najmä zeleninu, šaláty, ryby, či zdravé tuky. Len tak totiž dosiahnete vysnívanú figúru. Pre strávenie komplexných živín, ktoré obsahuje zelenina, potrebuje telo dlhší čas, preto vám aj pocit sýtosti vydrží oveľa dlhšie. A to je naozaj zásadné. 

Príklad jedálnička

Raňajky: Omeleta

Desiata: Avokádo

Obed: Zeleninová polievka a šalát z tuniaka

Olovrant: Zmes orieškov

Večera: Špenátová polievka

Tak čo, idete to skúsiť? Veď leto je ešte len pred nami!

Nenechajte si ujsť: Leto je plné týchto nástrah: Keď im neodoláte, namiesto chudnutia, začnete podvedome priberať!

- Najčítanejšie -