Presunúť na hlavný obsah

Vzdajte sa jednej veci v jedálničku a kilá pôjdu rapídne dole: Neverili by ste, o koľko kalórií navyše ňou prijímate

Chudnutie a diéty

Dbáte o zdravé raňajky, chutný a zdravý obed a ľahkú večeru, a predsa sa vám nie vždy darí schudnúť. Zabúdate však na jednu vec.

Možno ste netušili, že...

Reč je práve o alkohole. Málokto z nás si totiž uvedomuje, že práve alkohol sa vyrába z čistého cukru a škrobu a práve preto má takmer toľko kilokalórií ako samotný tuk, až sedem na gram. Čo je však ešte absurdnejšie, práve kalórie obsiahnuté v alkoholických drinkoch nemajú pre naše telo žiadnu nutričnú hodnotu. Síce niektoré druhy vín či piva obsahujú základné vitamíny, nie v takom pomere a množstve, aby naše telo dokázali skutočne zásobovať tým, čo potrebuje.

Inšpirujte sa: S touto revolučnou diétou nebudete iba chudnúť, ale aj mladnúť: Nejde o vynechanie cukrov, ale o toto

Všetko ide bokom

Čo je však ešte kontraproduktívnejšie pri samotnej snahe o spálenie tukov je fakt, že naše telo počas príjmu alkoholu, nespaľuje takmer nič. Celý proces spaľovania tukov, vstrebávania živín a nutrientov sa v prípade popíjania zastaví, pretože telo považuje potrebu zbaviť sa alkoholu v tele za prioritnú a všetko ostatné ide bokom. 

Mohlo by vás zaujímať: Prestaňte skúšať schudnúť a konečne schudnite: Ploché brucho za 7 dní môžete mať aj vy

Predstavte si teda, že pravidelne cvičíte štyrikrát do týždňa, no navečer si vždy doprajete pohár piva. Práve tri deci tohto alkoholického nápoja však v sebe podľa portálu drinkaware.co.uk skrýva približne toľko kalórií ako jeden trojuholník pizze a vaše telo okamžite prestane spaľovať prijatú energiu v snahe zbaviť sa alkoholu.

Pite veľa vody a premýšľajte

Aj preto je dôležité, aby ste príjem alkoholu v snahe schudnúť naozaj obmedzili. Najlepšie by bolo, ak by ste prestali piť úplne, alebo si drink nedopriali tesne pred spaním. Ak sa však inak nedá, snažte sa presedlať na nízkokalorické alkoholické nápoje, akými sú suché vína s nižším obsahom alkoholu, ktoré v 175 mililitroch obsahujú len 80 kilokalórií. Nezabúdajte však počas pitia na príjem dostatočného množstva vody. Tá zabraňuje dehydratácii a tým, že podvedome zaplní váš žalúdok, dokáže čas od času zabrániť nekontrolovateľnému popíjaniu.

Nenechajte si ujsť: Letný detox za 3 dni: S touto polievkou schudnete jednu konfekčnú veľkosť v expresne krátkom čase

- Najčítanejšie -