Presunúť na hlavný obsah

Ktoré ovocie v lete konzumovať, aby sme dopĺňali tekutiny, ale nezakyslovali si organizmus?

Chudnutie a diéty

Sezóna čerstvého ovocia je v plnom prúde. Tržnice a aj predajcovia už ponúkajú samé svieže plody. Vychutnajte si práve tieto a pomôžte tak aj svojmu telu!

V lete nie je nič lepšie ako možnosť vychutnať si to najčerstvejšie ovocie. V jeho plnej sezóne je krásne svieže a farebné. Plody leta sú navyše aj dostatočne šťavnaté a nie len to. Dokážu zapĺňať náš organizmus vitamínmi a to bez umelých príchutí či cukrov. Ako je to však s odkyslovaním organizmu? Ktoré plody si môžete dovoliť bez strachu z prekyslenia?

Prečítajte si tiež: Tieto zázračné ingrediencie si pridávajte do každého smoothie, ak chcete mat čistú a dokonale žiarivú pleť!

Vyvráťte mýtus o citrusoch

Mnohí práve citrusové plody pokladajú za tie, ktoré organizmu iba škodia. To, že ich chuť je kyslá, neznamená, že nás organizmus zakyslujú. Pre naše telo robia pravý opak. Pri trávení sa kyslosť mení oxid uhličitý a vodu a tak vytvára zásadité prostredie. Ak si chcete v lete dopriať osviežujúci nápoj, neváhajte a pripravte si stále populárnu vodu s citrónom. Nevyhýbajte sa ani trpkejším grepom a samozrejme ani pomarančom. Sú bohaté na výživné látky a plné vzácnych tekutín, ktorých v lete nikdy nie je dosť.

Doprajte si jablká a hrušky

Ani jedno z týchto ovocí nie je obyčajné. Aj keď sa jabĺčka a hrušky môžu zdať nezaujímavé v porovnaní s množstvom exotického ovocia, nášmu telu sú tieto potraviny najprirodzenejšie stráviteľné. Hrušky obsahujú detoxikačné látky a veľmi dôležitú vlákninu. Tá dokáže zázraky s prečisťovaním organizmu. Jablká sú na tom podobne. Neutralizujú kyseliny a vedia prečistiť aj našu krv. Preto si toto ovocie kľudne doprajte aj viackrát denne!

Vynikajúce bobuľové ovocie

Krásne čerstvé červené plody doslova lákajú ku konzumácii. Maliny, jahody, čerešne aj červené hrozno si môžete dopriať bez výčitiek. Jahody sú silným antioxidantom a obsahujú množstvo vitamínov, napríklad A, B, C a vitamín E. Vychutnávajte si ich však surové, varením či pečením strácajú svoje prospešné látky. Hrozno dokáže byť prevenciou proti rakovine, predlžovať život a prečisťovať organizmus. Maliny obsahujú okrem odkyslovacích účinkov aj enzým biotín, ktorý je tým pravým letným spojencom proti boju s nezdravou pokožkou. Ak túžite po krásnom opálení, maliny vám s tým vypomôžu. 

Šťavnaté broskyne sú v lete základ

S energiou v lete vám dokážu pomôcť práve šťavnaté broskyne. Sú plné vitamínov skupiny B, vitamínu C a E. Neobsahujú žiaden tuk iba výživné ovocné cukry. Toto ovocie stimuluje srdce a prečisťuje krv. Broskyňami si však viete pomôcť aj pri tráviacich ťažkostiach či pri problémoch s obličkami. Všetky tieto problémy totiž vedia spôsobiť kyslosť v organizme, preto proti nim bojujte týmto krásne farebným ovocím.

Mohlo by vás zaujímať: Zlepšuje pokožku, pomáha pri chudnutí a dodá energiu: Aké zázraky dokáže kokosová voda s vaším telom?

Melón je červený zázrak

Najpopulárnejším ovocím teplej sezóny je rozhodne melón. Množstvo vody, ktorú obsahuje, viete ľahko stráviť a dopriať si tak aj potrebné osvieženie. Pomáhate tým svojim obličkám, ktoré sú pri prekyslení často dehydratované. Taktiež si melónom prečistíte pečeň a zbavíte sa nánosov v hrubom čreve. Svoje telo zásobíte betakaroténom a vaše opálenie bude teda ešte trvácnejšie. Melón obsahuje iba 29 kalórií na 100g, čo z neho robí tú pravú letnú sladkosť. 

- Najčítanejšie -