Presunúť na hlavný obsah

S touto revolučnou diétou nebudete iba chudnúť, ale aj mladnúť: Nejde o vynechanie cukrov, ale o toto

Chudnutie a diéty

Kombináciou tej správnej stravy v tú správnu hodinu už nemusíte vynechávať absolútne nič zo svojho jedálnička. A navyše budete i mladnúť.

Proteíny spojené s presne stanoveným hladovaním doplneným o jednu konkrétnu ingredienciu možno znejú odstrašujúco, výsledok takejto diéty vás však možno prekvapí viac než by ste čakali. Práve takýmto životným štýlom totiž naštartujete očisťujúci proces tela, ktorým sa postupne zbavíte vnútorných zápalových ložísk. Práve kombinácia na proteínoch založenej stravy s občasným odopieraním jedla totiž dokáže z vašich buniek odstrániť nečistoty, ktoré častokrát môžu za ukladanie tuku a vznik vrások.

Mohlo by vás zaujímať: Doprajte svojmu telu detoxikačný víkend: Držte sa nášho plánu a prečistite svoj organizmus!

4-krát do týždňa si doprajte proteíny aj sacharidy

Práve v tom je to kúzlo. Začínať deň príjmom proteínov a ukončovať ho sacharidmi by možno nikomu pri slove diéta nenapadlo. Avšak, ak si cukry doprajete hneď z rána, podporíte tak zvyšky inzulínu v krvi k tomu, aby si telo začalo ukladať nadbytočný tuk, a to hlavne vtedy, ak hneď z rána podliehate väčšiemu množstvu stresu.

Inšpirujte sa: Domáci rituál pre krásnu pokožku: Liftingový zábal, ktorým doladíte svoju postavu do plaviek

Preto si sacharidy doprajte radšej navečer, keď je hladina kortizolu na minime a telo sa pripravuje na spánok. Tým, že si zvýšite serotonín dokonca aj lepšie zaspíte.

Trikrát do týždňa nasleduje hladovka

Ťažšou častou však je samotné hladovanie. Tri nie po sebe nasledujúce dni v týždni by ste sa počas 16 hodín mali strániť akéhokoľvek jedla. Ak ste si teda večeru dopriali o ôsmej hodine večer, jedzte až nasledujúci deň na obed. Zníženie kalorického príjmu núti telo spaľovať tuky, aby tak dokázalo zásobiť orgány energiou. Ak vykonávate pôst správne, vaše telo sa bude živiť práve tukom uloženým v bunkách, ktorý spôsobuje nepekné faldíky a nepríjemné vrásky.

Nenechajte si ujsť: Tipy ako schudnúť 5 kg za 5 dní: Tento jedálniček vám pomôže dostať sa pred letom expresne rýchlo opäť do formy

Ako by mal váš jedálniček vyzerať?

Ak sa bojíte, že podobný systém nezvládnete, skúste sa inšpirovať naším jedálničkom:

Vysokoproteínový deň

Raňajky

Muffin so slaninkou, špenátom a syrom podávaný s vajíčkom

Obed

Miska kelu, rajčín, brokolice, slaninky, ružičkového kelu a avokáda zmiešaná s troškou balzamica

Večera

Kuracie prsia s červenou, kapustou čiernou ryžou a jablkami

Deň pôstu

Nejedzte presne 16 hodín a svoju hladovku dopĺňajte špeciálnym čajom pripraveným z listov toho najkvalitnejšieho čierneho a zeleného čaju, škorice a kokosového oleja. Práve ten sa najviac podiela na spľovaní tukov, samotnom mladnutí a pomáha aj pri nepríjemných kŕčoch, ktoré hlad, žiaľbohu, sprevádzajú.

Prečítajte si aj: Tipy ako si vylepšiť zadok inak ako len cvičením: Máme pre vás rady fitness trénera

Po uplynutí 16 hodín sa snažte jesť hlavne nízkoproteínové jedlá ako napríklad špargľovú polievka v čase obeda spoločne s mixom zeleninvých cestovín a šalát z jarnej zeleniny na večeru. Tak čo, idete do toho s nami?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe