Presunúť na hlavný obsah

Tipy ako si vylepšiť zadok inak ako len cvičením: Máme pre vás rady fitness trénera

Chudnutie a diéty

Fitness tréner Michael Achberger nám prezradil recept, ako si vylepšiť svoj zadok pred letom inak, ako len cvičením. Vyskúšajte jeho odporúčania a nebudete ľutovať.

Všetky ženy chcú mať guľatý a pevný zadoček, ale len máloktorá z nich pre neho urobí naozaj všetko. Je samozrejmé, že najviac si zadok spevníte cvičením, rôznymi výpadmi, drepmi, zanožováním atď. Ale čo máte robiť, keď práve cvičiť nemôžete? Keď vás bolí zadok ešte zo včerajšieho cvičenia? Alebo keď nie je práve tá vhodná doba?

Prečítajte si: Skúste tento cvičebný plán na spaľovanie tukov: Do leta stíhate mať krajšiu postavu ako lusk!

Menej, je stále viac, ako nič!

A takto to je aj s cvičením, keď nemôžete robiť drepy, tak budete aspoň zatínať zadok. To možno robiť snáď kdekoľvek, keď čakáte na autobus alebo iný dopravný prostriedok, keď varíte alebo aj keď sedíte pri PC alebo v práci. Síce je táto metóda menejúčinná, ako samotné cvičenie, ale stále zapájate sedacie svaly viac, než ničnerobením.

Podpätky

Sú krásne a sú ženské, ale tiež pomáhajú pri tvarovaní a zdvíhanie zadočku. Bohužiaľ je pravdou to, že čím vyššie podpätky, tým viac vylepšujete zadoček, ale tiež viac trpíte. Ak teda máme radšej pohodlnejšiu obuv, tak zvoľte topánky, ktoré sú skôr na kline, alebo majú širší podpätok a vyššiu platformu pod špičkou. Nohy vás potom bolieť nebudú, budete sexi, ženské a so zadkom bohyne.

Masáže

Vidíte to v každej druhej reklame, že peeling pomáha odstraňovať celulitídu a tvarovať spodnú časť tela. A tieto reklamy sú napodiv pravdivé. Masírovanie a "drhnutie" zadočku a stehien naozaj napomáha k odstráneniu celulitídy a k lepším tvarom, pretože dochádza k aktivácii unaveného tkaniva. V čom už reklamy toľko pravdivé nie sú, je to, že na to potrebujete drahé prípravky. Stačí obyčajná zrnková káva alebo po domácky vyrobený peelingovač, čo je látkový balónik s ryžou alebo tvrdými strukovinami. Potom už postačí len trochu mydla a masáž môže začať.

Pohyb v utajení

Keď máte len chvíľu času, tak sa zamerajte na trochu pohybu a predovšetkým na zanožovanie. Postavte sa vzpriamene, príchyťte sa napríklad stoličky, zatnite zadok a pohybujte nohou smerom dozadu alebo do boku. Tento cvik je vhodný do práce, kde máte chvíľu osamote. Keď vás náhodou niekto pri cviku pristihne, tak si bude myslieť, že sa proste len pohybujete.

Ďalší taký tajný cvik je pohupovanie na špičkách. Je vhodný napríklad v radoch v obchodoch. Jednoducho idete na špičky, chvíľu vydržíte a späť na päty. Všetci sme zvyknutí na to, že málokto dokáže pokojne stáť, takže toto naše špičkovanie nikomu nepríde divné.

Neprehliadnite: Doprajte svojmu telu detoxikačný víkend: Držte sa nášho plánu a prečistite svoj organizmus!

Schody

Ako hovorí jedno motivačné motto: K cieľu nevedie výťah, ale dlhé schody. Opäť pravda, aj k vysnívanému zadočku budete oveľa bližšie, keď budeme chodiť do schodov, namiesto čakania na výťah. Chôdza do schodov je dobrá aj na samotné spaľovanie a podporu kardiovaskulárneho systému. Bohužiaľ je táto aktivita celkom náročná, ale keď budete pridávať pomaly, tak za chvíľu budete schody brať po dvoch. Začnite napríklad s jedným poschodím a pridávajte ďalšie, až to jedno hravo zvládnete. Po pár týždňoch zistíte, že máte v dome málo schodov.

Zadoček je vizitkou každej ženy a všetky by sa mali snažiť ho udržiavať v čo najlepšej forme. Vôbec nevadí, že nemáte ideálnu hmotnosť, že máme väčšie boky, alebo máte iné telesné nedostatky. Chudý zadoček zmaže minimálne polku vašich mínusek a pridá hŕbu plusek. Takže dámy idete na to.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus