Dokonalý oblek pre muža? Poradíme vám, ako ho vybrať na ples a jeden taký môžete aj vyhrať!

Neexistuje zle vyzerajúci muž v obleku, len nesprávne zvolený oblek. Máme pre vás skvelé tipy na to, ako ho správne vybrať. Na konci článku vám prinášame súťaž o šik oblek aj s košeľou na mieru!

Zdroj: Le Premier

 

Výber pánskeho obleku je občas nočnou morou, nielen pre pánov, ale aj pre dámy. Mužom sa skrátka nechce tráviť čas v skúšobných kabínkach, a už vôbec nie obchádzať predajne jednu za druhou. Prečítajte si naše tipy, ako vyberiete skvele padnúci oblek bez hádky s frajerom, manželom, či synom, ktorého chystáte na stužkovú.

Sledujte: VIDEO: Štýlové obleky pre moderného muža: Nezabudnite na tento detail, urobí z vášho chlapa pravého gentlemana

Oblek na stužkovú

Stužková slávnosť je jedna z udalostí, na ktoré budeme spomínať do konca života. Niekto si možno povie, že ide o akciu ako každú inú, no opak je pravdou. Prípravu ani výber outfitu by ste rozhodne nemali podceniť – sú to fotky, ktoré budeme ukazovať ešte svojim deťom. Ale čo si obliecť, ak v šatníku mladého muža žiaden oblek nenájdeme?

Nie je žiadnym tajomstvom, že väčšina dospievajúcich mužov si svoj prvý oblek kupuje práve kvôli stužkovej. Pre mnoho mužov ide len o nutnosť, ktorú chcú mať rýchlo za sebou a tak siahnu po čo najlacnejšom kúsku, prípadne obleku po staršom bratovi. Ak je oblek veľký, prípadne malý, nikdy sa v ňom nebude cítiť dobre.

Výber toho pravého obleku vyžaduje viac než pár desiatok minút. Ak si neviete rady a nechcete zbytočne strácať čas, určite by ste si mali nechať poradiť. Navštívte napríklad bratislavskú predajňu Le Premier. Ochotný personál vám poradí nie len s výberom veľkosti, ale aj strihu, farby a doplnkov. V Le Premier majú v ponuke aj výbornú voľbu pre mladých gentlemanov – jednoduchý čierny oblek užšieho strihu a 2% elastanu, vďaka čomu je pohodlný. O tento oblek môžete dokonca súťažiť!

Vzor a farba vytvaruje postavu, alebo nie každý je James Bond

Máte v hlave konkrétnu predstavu o tom, ako by mal muž v obleku vyzerať? Výborne! Je však dôležité uvedomiť si, že nie každý muž vyzerá ako filmový James Bond alebo George Clooney. Ak budúci majiteľ svetlosivého obleku nemá postavu športovca, tak na to rovno zabudnite. Práve to je jeden z typov oblekov, ktoré ukážu aj tú najmenšiu nedokonalosť. Podobne sú na tom aj kárované kúsky. Ak má muž pár kíl navyše, lepšia možnosť je siahnuť po pruhovanom obleku, ktorý postavu opticky predlží a uberie pár kíl.

Neprehliadnite: Pitti Uomo a šatník tých najlepšie oblečených mužov planéty: Zistite, čo robí muža skutočne neodolateľným

Muži, oblek je dlhodobá investícia na pár sezón!

Ak už kupujete oblek, mali by ste si vybrať skutočne taký, aký sa vám páči. Vôbec nemusí ísť o kúsok, ktorý si oblečiete len raz. Dobre padnúci oblek vás môže sprevádzať po celý zvyšok života. Môžete ho nosiť do práce, obliecť na promócie, pohovor, a s istou dávkou odvahy aj na nákup potravín v supermarkete. Ak sa na oblek pozriete ako na dlhodobú investíciu, zrejme už nebudete hľadať najlacnejší variant, ktorý viac ako pár sezón aj tak nevydrží. Ak si pár desiatok eur priplatíte, môžete mať pokojne oblek na mieru, ktorý presne definuje vaše ja.

Uvedomte si, že oblek tvoria nohavice a sako z toho istého materiálu a v tej istej farbe. V prípade akejkoľvek inej kombinácii už ide len o sako a nohavice. Ak vám predavačka tvrdí, že nohavice vo vašej veľkosti nemajú, no iné podobné áno, okamžite choďte do iného obchodu. Rozhodne však nejde o to, koľko váš oblek stál a akú nesie značku. Môžete mať oblečený kúsok za pár tisíc eur, no ak vám nesedí, ihneď si to každý všimne.

Ak vám žiadna bežne dostupná veľkosť nesadne, nemusíte vešať hlavu. V predajni Le Premier si môžete vybrať z konfekcie, ktorú vám ochotne upravia na mieru, presne podľa vašich proporcií. Ak si trúfate na niečo originálnejšie, môžete si nechať zhotoviť oblek na mieru. V takomto prípade si vyberiete jednu z viac než 700 látok a detailov saka ako gombíky alebo podšívka saka. Pri obleku made-to-measure treba rátať s časovou rezervou, výroba trvá približne 30 dní.

Na záver: 5 jednoduchých tipov, ako vybrať správnu veľkosť

  1. Sako vám musí sedieť v ramenách a rukávy saka by mali končiť na hrane zápästia.
  2. Dĺžka saka závisí od výšky vašej postavy, ale máme jednoduchú pomôcku: spustite ruky voľne pozdĺž vášho tela, koreň vašich palcov by mal siahať približne k dolnému okraju saka.
  3. To, že vaše sako je vám veľké ľahko zistíte, aj keď si ho rozopnete. Ak sa jeho predné diely dotýkajú alebo prekrývajú, je vám v páse veľké. Naopak keď sako máte zapnuté, nikde by vás nemalo ťahať či škrtiť.
  4. V prípade dĺžky nohavíc, je to o niečo otvorenejšie, ako pri saku. Momentálne frčí dĺžka nohavíc, ktorá končí tesne pri vašich topánkach. A pozor, ak sa vám nohavice krčia v oblasti členkov a vytvárajú nepeknú harmoniku, sú vám pridlhé.
  5. Ak vás príliš nohavice tlačia na stehnách, mali by ste siahnuť po väčšej veľkosti.

Viac štýlových moderných oblekov a doplnkov si môžete pozrieť na www.lepremier.cz.

Súťaž

Dokonalý oblek môžete aj vyhrať! Zapojte sa v našej súťaži o oblek Le Premier aj s košeľou na mieru na facebook.com/feminitySK. Váš muž vás bude za to milovať!

 

Foto:
Le Premier
Zdroj:
SÚŤAŽ

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba