Presunúť na hlavný obsah

Začala som si s mužom mojej najlepšej kamarátky: Keď sa to dozvedela, urobila vec, ktorá prekvapila všetkých

Partnerské vzťahy

Občas v živote urobíme rozhodnutia, ktoré prekvapia aj nás samých. A žiaľ, zasiahnu nie príliš šťastne aj mnohých ľudí okolo nás. Svoje o tom vie aj Diana.

Poznáte to, najlepšia kamoška je väčšinou ako sestra. Vie o vás všetko, vy viete všetko o nej a ste tu jedna pre druhú, keď to najviac potrebujete. Ale občas to priateľstvo predsa len nie je presne také, ako si myslíte. Občas sa stane, že jedna alebo druhá strana jednoducho zlyhá. A svoje o tom vie aj Diana.

Čítajte tiež: Moji rodičia neznášali môjho snúbenca: Vďaka tejto jednej maličkosti si ich však nakoniec získal

Život občas prekvapí

Monika s Dianou boli najlepšie kamrátky od výšky. Už v prvom ročníku si absolútne sadli. V názoroch, pohľade na život, mužov, smerovaní. Jednoducho vo všetkom. Jediný rozdiel medzi nimi bol, že Monika bola dlhodobo v spokojnom vzťahu a pomaly sa u nej schyľovalo k svadbe, kým Diana na mužov veľké šťastie nemala. Vždy si vyberala skôr dominantnejšie typy, ktorým monogamia bola skôr cudzia. "Jasné, že som sa s Tiborom stretávala. Veď to bol snúbenec mojej najlepšej kamošky. Skvele sme si rozumeli. Mali sme k sebe naozaj blízko. No časom to prerástlo do niečoho, čo by mi ani vo sne nenapadlo," začína svoje rozprávanie Diana.

Aj najlepší kamaráti dokážu zraniť 

Diana s Monikou sa stretávali takmer denne. Tým, že Di nikoho nemala, veľa večerov trávila práve s Monikou a Tiborom. A nakoľko Monika pracovala ako lekárka, veľakrát sa stalo, že mala nočný výjazd a nebola doma. V tom čas zostávala jej najlepšia kamoška doma s jej snúbencom. A ona sama na tom nevidela nič zlé. Obom dôverovala na 100% a ani vo sne jej neprišlo na myseľ, že by to mohlo byť inak. No raz sa stalo niečo, čo pravdepodobne nečakal nikto z tohto trojuholníka. . "Pamätám si na ten moment akoby to bolo dnes. Moniku odvodlali do služby, nakoľko im jeden lekár ochorel. S Tiborom sme si otvorili víno a sledovali Nebezpečné známosti. Možno aj samotný erotický podtón toho filmu vyvolal sitáciu, ktorú by som najradšej vrátila späť. Nechápem prečo a ako, jednoducho som ho začala zvádzať. Áno, ja. Tibor sa od začiatku bránil, no s pribúdajuúcou hladinkou alkoholu, to všetko išlo akosi rýchlejšie a spontánnejšie," pokračuje Diana. Je to tak, títo dvaja skončili spolu.

Mohlo by vás zaujímať: Svojho otca som nevidela 11 rokov: To, čo však urobil po odchode mojej matky, by som nečakala ani v najmenšom

A keď sa vyčerpaná Monika vracala domov z náročnej služby, našla ich spolu u nich v spálni. Obaja boli nahí, ležali v objatí a takmer nevnímali, že vošla do miestnosti. Monika v prvom momente nechápala. Keď si uvedomila, k čomu medzi jej najlepšou kamarátkou a jej snúbencom došlo, nadýchla sa, odišla do kuchyne a uvarila všetkým čaj. Asi po dvoch hodinách tí dvaja vyšli z izby. Ani jeden z nich, sa nezmohol na slovo. Monika s pokojným hlasom povedala, že to čo videla, sa nestalo. Nechcela počuť vysvetlenia, dôvody, nezujímalo ju nič. Len o tom nechcela hovoriť. Od toho momentu prešlo päť rokov, Monika a Tibor sa vzali, majú ročnú dcérku a s Dianou sú stále priateľky. Už nie najlepšie, ale sú. Áno, aj takéto príbehy píše život. Občas nepochopiteľné, no s reálnymi kontúrami...

Odpustili by ste takéto niečo, najlepšej priateľke?

spolu hlasovalo 637 ľudí

Áno
60
Nie
577

Diskusia k článku

comments powered by Disqus