Presunúť na hlavný obsah

Vzor, ktorý môžete zo skrine vytiahnuť každú sezónu: Vyskúšajte nesmrteľný tvíd 5x inak

Móda

Ruku na srdce. Ktorá z nás si pri zmienení slova “tvíd” nevybaví značku Chanel a nezabudnuteľného Karla Lagerfelda? Jeho kamenný výraz, biele vlasy stiahnuté do chvosta a povestné tmavé slnečné okuliare. Hoci sa módny svet s touto legendou rozlúčil, jeho odkaz ostáva navždy živý!

Karl Lagerfeld bol na kreatívnom čele módneho impéria Chanel dlhých 36 rokov. V priebehu tejto dlhej doby by sme zrejme len ťažko hľadali kolekciu, v ktorej by sa táto látka nenáchádzala. Dávno to však už nie je len ikonický dámsky kostým, ktorý v 60. rokoch ušila z kasickej pánskej látky Coco Chanel. Karlov prínos spočíva predovšetkým v tom, že rokmi dokázal značke a tomuto materiálu dodať toľko podôb, no pritom nikdy nestratiť zo zreteľa filozofiu značky Chanel. 

“Cisár módy”, ako mu zvykli hovoriť, pokračoval v tom, čo začala už samotná Coco a nadviazal na jej prácu. Tvíd nielen priniesol do ulíc, ale inšpiroval i mnohé ďalšie svetové značky, ktoré ho v používaní tvídu vo svojich kolekciách nasledovali. 

Prečítajte si tiež: Zrodila sa nová modelingová hviezda: 16-ročná Slovenka Barbora začala kariéru rovno u Céline!

ČIERNO-BIELA KLASIKA

Žiadna iná farebná kombinácia nie je tak signifikantná pre Karla Lagerfelda ako práve kombinácia čiernej a bielej. Tvídový kostým 21. storočia so vzorom tzv. “kohútej stopy” pôsobí priam ako uniforma modernej ženy.    

PASTELY, PASTELY A EŠTE RAZ PASTELY

Pastely túto sezónu uvidíte všade! A na všetkom! Budú sa nosiť jednotlivo i vo vzájomných kombináciách. Tvíd samozrejme nie je výnimkou. Predstavujeme vám spôsob ako pôsobiť sviežo, no stále elegentne.

MONOCHROMATIC

Monochromatický rovná sa jednofarebný. Pozor, ak však v rámci jedného outfitu skombinujete viacero kúsko rovnakého odtieňa, farby a materiálu dosiahnete jednoliatu masu nudy! Zabránite tomu však tým, ak si vyberiete materiálovo rôznorodé prvky outfitu. Ideálny spôsob ako obzvláštniť aj ten najjednoduchší outfit? Tvídové sako!

Neprehliadnite: Hravé šperky, ktoré oživia váš look: Späť sú výrazné náušnice a očistiť môžete aj perly po babičke

DENIMOVÝ UPGRADE

Naprik tomu, že je tvíd je obchodné označenie elegantých látok s vlneným povrchom, ich  kombinovanie s ležérnymi jeansami nie je vylúčené. Ba priam naopak! V prípade, že si zvolíte ich “zvonovú” variantu, dodáte si opticky pár centrimetrov navyše

ZAČNITE V MALOM

Tvíd to nie je len sako, sukňa či šaty. Tvíd ma čoraz širšie uplatnenie a vidieť ho nielen na oblečení, ale aj rôznych doplnoch. Baretky, čelenky, kabelky či topánky. Ak sa teda necítite na tvíd na väčšej ploche vášho outfitu, skúste to s doplnkami. Zamilujete si ho!

- Najčítanejšie -