Presunúť na hlavný obsah

Koniec éry u Victoria's Secret: Aký je skutočný dôvod zrušenia ikonických sexy módnych prehliadok?

Zahraničné celebrity

Najprv prišla správa o zatváraní niektorých obchodov, následne správa o tom, že svetovo preslávená Victoria's Secret Fashion Show sa viac nebude vysielať. U Victoria's Secret sa evidentne niečo deje.

„Sila a pozitívne vnímanie značky Victoria's Secret sú jedinečné a naša módna prehliadka priniesla revolúciu v mixe módy a zábavy na celom svete,“ napísal Les Wexner, výkonný riaditeľ materskej spoločnosti Victoria's Secret, L Brands. Victoria’s Secret Fashion Show zároveň nazýva „kľúčovým faktorom v budovaní značky.“ Avšak, či si to Wexner a ďalší manažéri z Victoria Secret sú ochotní uznať, alebo nie, čísla ukazujú, že spoločnosť zaznamenala masívny pokles. Mohlo by byť zrušenie televízneho vysielania módnej prehliadky priamym dôsledkom ubúdajúcej popularity značky?

Neprehliadnite: Melania Trump navždy zmenila štýl prvých dám: Týchto 5 módnych štýlov ste u nich predtým nevideli

Kým Les Wexner vysvetľuje zrušenie módnej prehliadky tým, že jej odstránenie z televízneho vysielania tým, že je súčasťou procesu preorientovania a značka prináša "čerstvý pohľad na každý aspekt spoločnosti”, čísla hovoria jasnou rečou. Módna prehliadka značky, ktorá sa uskutočnila v decembri 2018, mala historicky najnižšiu sledovanosť. Žeby sa u Victoria’s Secret konečne začali lámať ľady?

Modernému svetu vládne diverzita

Riaditeľ marketingu L Brands, Ed Razek, sa dostal pod paľbu počas svojho rozhovoru pre Vogue v novembri 2018 pre kontroverzné komentáre, ktoré urobil v súvislosti so zaradením transgender žien do značky Victoria Secret. Trans-ženy však neboli jedinou skupinou ľudí, na ktorú sa Razek zameral. Boli nimi aj ženy s veľkosťou plus. „Pokúsili sme sa urobiť televízny špeciál pre plusové veľkost," povedal. „Nikto o to nemal záujem, stále nemá."

Razek sa však viac nemohol mýliť. Modelka Robyn Lawley spustil petíciu, ktorá vyzýva ľudí, aby bojkotovali Victoria's Secret Fashion Show, a tak pomohli zmeniť zmýšľanie Victoria's Secret k tomu, aby boli modelky rozmanitejšie a zahŕňali tak rôzne typy postáv. Petícia s hashtagom #WeAreAllAngels už získala viac ako 10 000 podpisov.

Prečítajte si tiež: Brad Pitt a Leonardo DiCaprio zatienili dámy a spôsobili ošiaľ: Hollywoodskych fešákov spája táto jedna vec

Offline pokračovanie?

„Móda je záležitosťou zmeny. Musíme sa vyvíjať a meniť, aby sme rástli,“ napísal Wexner vo svojom oznámení pre spolupracovníkov. „Práve s týmto vedomím sme sa rozhodli prehodnotiť tradičnú Victoria's Secret Fashion Show. Sme presvedčení, že televízia nie je správna,” čím oznámil zrušenie výročnej módnej prehliadky Victoria's Secret 

Zrušenie výročnej módnej prehliadky Victoria's Secret v televízii však ešte neznamená,  že spoločnosť má plány na jej úplné zrušenie. Najpravdepodobnejším scenárom je, že Victoria's Secret Fashion Show nájde svoj nový život online. „Počnúc rokom 2019 sa zameriavame na rozvoj vzrušujúceho a dynamického obsahu i podujatí nového druhu… a to spôsobom, ktorý posunie hranice módy v globálnom digitálnom veku,“ napísal Wexner. „Nikdy som viac nebol nadšený z moci tejto značky a z toho kam smeruje.”

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus