Presunúť na hlavný obsah

Tip na víkendové kino: Daždivý deň v New Yorku od Woodyho Allena

Zábava

Jeseň je ako stvorená na filmy. Ak hľadáte tip, nenechajte si ujsť príbeh vysokoškolákov Gatsbyho (Timothée Chalamet) a Ashleigh (Elle Fanning) odohrávajúcom sa počas víkendu v New Yorku.

Premiéru dlho očakávaného filmu režiséra Woodyho Allena Daždivý deň v New Yorku v pondelok večer v bratislavskom kine Mladosť slávnostne uviedla slovenská herečka Lucia Siposová.

Čítajte tiež: Filmy, ktoré by ste nemali sledovať tesne po rozchode. Prvý v zozname je prísne zakázaný!

Premiéru filmu si nenechali ujsť známe osobnosti

„Zbožňujem jeho filmy, tú kombináciu naivity a romantiky s istou dávkou absurdna a sarkazmu, no najmä veľkého nadhľadu. Má 84 rokov a napísal film o mladých ľuďoch, ktorý je nadčasový, atraktívny, svieži, chytrý, newyorský. Len to tak plynie, prekvapí, nehodnotí, rozosmeje, pohladí. Dobre sa na to pozerá, všetci herci sú presní a New York je to najfotogenickejšie mesto na svete. Ak máte radi Woodyho, budete spokojní, lebo dostanete to, čo od neho čakáte,“ vyjadrila sa na margo režiséra a jeho aktuálneho počinu hviezda seriálu Čierne vdovy.

Predstavenia romantickej komédie sa zúčastnili aj ďalšie známe tváre. Blogerka roka Janatini, redaktorka Nora Krchňáková, moderátorky Lucia Wirthová či Katka Brychtová. „Filmy Woodyho Allena sú moja srdcovka. Tento sa navyše odohráva v mojom milovanom New Yorku, k tomu skvelé výkony hercov, čo viac si možno priať?“ povedala s nadšením Brychtová, ktorá počas uvedenia snímky sentimentálne spomínala na časy strávené za veľkou mlákou v spoločnosti svojej mamy.

Moderátorka TV JOJ Lucia Wirthová vyšla z kina taktiež s úsmevom: „Po dlhom čase konečne romantická komédia, ktorá ma naozaj veľmi pobavila. Žiadny lacný humor nečakajte! Veľmi príjemný, sofistikovaný humor Woodyho Allena, skvelé herecké výkony, Timothée Chalamet aj Elle Fanning boli vynikajúci. Milujem New York a jeho atmosféru. Hneď som zatúžila sadnúť do lietadla a prejsť sa uličkami Soho.“

Moderátorka Soňa Müllerová okrem „Veľkého jablka“ ocenila Allenovo filmárske umenie: „New York ma vždy dostane, rovnako ako aj cynický, suchý a intelektuálny humor Woodyho Allena, na zopár dialógoch som sa schuti zasmiala,“ opísala svoje pocity.

Neprehliadnite: Najlepšie jesenné miesta, kam uniknúť počas týchto dní: Užite si jeseň v HYGGE duchu

Daždivý deň v New Yorku

Nová romantická komédia Woodyho Allena rozpráva príbeh vysokoškolákov Gatsbyho (Timothée Chalamet) a Ashleigh (Elle Fanning), ktorých spoločný víkend v New Yorku rozhodne nepôjde podľa plánu. Dažďové kvapky im pripravia nečakané stretnutia a zábavné dobrodružstvá

Ashleigh dostane za úlohu urobiť na Manhattane pre školský časopis rozhovor so slávnym filmovým režisérom Rolandom Pollardom (Liev Schreiber). Jej priateľ Gatsby, ktorý miluje staré zákutia New Yorku, by ju rád zobral na obľúbené miesta svojho rodného mesta. 

Gatsbyho plány sa začnú rúcať, keď Pollard  pozve Ashleigh pozrieť sa na nakrúcanie filmu. Ashleigh sa stretáva so scenáristom Tedom Davidoffom (Jude Law) i filmovou hviezdou Franciscom Vegou (Diego Luna). Je filmovým svetom úplne okúzlená.  Gatsby neplánovane prežije deň s Chan (Selena Gomez), vtipnou a uštipačnou sestrou svojej bývalej priateľky. Obaja zisťujú, že asi najdôležitejšie v živote je nájsť tú správnu osobu…

Štvornásobný držiteľ Oscara a majster vzťahových komédií, Woody Allen, sa ako vždy chopil filmu nielen réžie, ale je tiež autorom scenára. Do svojej romantickej komédie Daždivý deň v New Yorku obsadil mladých hercov i známe hollywoodske hviezdy.

V slovenských kinách od 26.9. 2019.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus