Presunúť na hlavný obsah

Bol to práve maestro Karel Gott, kto zviditeľnil roztomilú Daru Rolins: Ako vznikali Zvonky šťastia a čím prekvapila?

Slovenské celebrity

Pripomeňme si časy, keď Dara Rolins ako 11-ročná vystúpila na pódium po boku popového kráľa Karla Gotta.

Najpopulárnejší a najobľúbenejší spevák česko-slovenskej popovej scény Karel Gott odišiel do hudobného neba. Bol mimoriadnym prínosom pre formovanie spoločnosti, nikdy si na nič nesťažoval a k ľuďom sa vždy správal s pokorou. Ovládol nejedno pódium a jeho hlas sa nám spája s nostalgiou. Bol to práve „Božský Kája“, ktorý naspieval duet s malou Darinkou, ako na ňu dodnes mnohí obdivovatelia spomínajú. 

Čítajte tiež: Kráľ popu Karel Gott: Žena jeho života pri ňom stála do posledného momentu, tušíte, ako sa títo dvaja zoznámili?

Zvonky šťastia z nej urobili hviezdu

V deň svojich 11. narodenín Dara Rolins vystúpila v Lucerne na pódiu s maestrom Karlom Gottom s piesňou Zvonky šťastia. Skladba sa stala hitom, ktorý si generácie posúvajú z pokolenia na pokolenie. Roztomilá Dara sa týmto zapísala do histórie česko-slovenskej popovej scény a vystrelilo ju to na hviezdnu dráhu. 

Po tom, čo sa pieseň stala hitom a symbolom Vianoc a časom pred ním, jej slová poznali všetci naspamäť. Dodnes mladé mamičky posúvajú svojim ratolestiam práve túto skladbu. Česko-slovenských fanúšikov Karla Gotta si malá Darinka ihneď získala. A hoci táto pieseň ju preslávila najviac, Dara sa drží na vrchole hudobnej scény dodnes. 

Darinka prekvapila nielen talentom, ale aj...

Rok po oficiálnej skladbe naspievali aj nemeckú verziu Fang das Licht, aj keď to zo začiatku nebolo jednoduché. Karel musel niektorých ľudí z brandže presviedčať a v tom čase v Nemecku hity s dievčatami ako bola Darinka už mali. Málokto však vie, že Dara Rolins je veľmi dobre jazykovo vybavená a už v nahrávacom štúdiu predviedla svoj talent. Počas nahrávania to dala na prvý raz. A práve týmto mnohým prítomným vyrazila dych.

V zahraničí bola populárna ešte viac a to z tohto dôvodu

Keďže to bol rok 1985, vo vzduchu bolo cítiť únavu zo studenej vojny a túžbu po tom, žiť slobodne a tešiť sa z radostí. Aj preto mnohí cítili v tejto piesni akúsi nádej. Nemecká verzia piesne sa tak stala populárnou nielen v Nemecku, ale aj v Rakúsku, Švajčiarsku a dokonca aj v Rusku. 

Pre mnohých z nás zostane navždy symbolom akejsi nádeje a šťastia a s blížiacimi sa tohtoročnými sviatkami tento hit ešte znásobí svoje posolstvo.

Patrí pieseň Zvonky šťastia medzi vaše obľúbené?

spolu hlasovalo 1696 ľudí

Áno
1559
Nie
137