Presunúť na hlavný obsah

Aj po rokoch v manželstve som stále zamilovaná do svojho ex: Vďaka tomuto sa mi s tým však darí bojovať

Partnerské vzťahy

Život občas rozdá karty, s ktorými nevieme ideálne hrať. No aj keď to na začiatku nevyzerá najlepšie, vždy sa to naučíme. Lebo väčšinou nemáme inú možnosť. Svoje o tom vie aj Ema.

 Vedela som, že naše cesty sa musia rozísť

Ema sa vydávala pomerne neskoro. Mala 38, za sebou niekoľko neúspešných vzťahov a jedny zásnuby, ktoré skončili fiaskom. So svojim ex však aj napriek tomu zostali dobrými priateľmi. Rozdelil ich totiž odlišný pohľad na život. Ona chcela zostať žiť na Slovensku, on miloval Ameriku, kde dostal job snov. Po tom ako sa Emil rozhodol presťahovať do NY A chcel skúsiť vzťah na diaľku, Ema to zásadne odmietla. Nedokázala si takéto fungovanie predstaviť. Vrátila mu zásnubný prsteň a oznámila mu, že chce ich vzťah udržiavať v čisto v kamarátskej rovine. Prešli tri roky a naozaj sa stretávali veľmi sporadicky, vždy keď bol Emil na Slovensku.

Prečítajte si: Muži narodení v týchto znameniach majú majetnícke sklony: Na koho si dať pozor?

Ema si za ten čas našla novú známosť a napokon sa aj vydala. Emil zostal sám. Po stroskotanom vzťahu s Emou nechcel nič nové skúšať. Aspoň zatiaľ. ”Svojho muža mám veľmi rada. Je láskavý, veľmi pozorný starostlivý, gentleman, taký, akých je dnes už naozaj ako šafranu. Navyše máme toho veľa spoločného. No hneď na začiatku, ako sme sa spoznali, som ho porovnávala s Emilom. Myslela som si, že je to len logické vyústenie dlhotrvajúceho vzťahu, ktorý som s ním mala, no ani vo sne mi nenapadlo, že som Emilovi, vo svojom vnútri ešte nedala zbohom.”

Srdcu človek nerozkáže

 

Ema to pochopila až na ich poslednom stretnutí. Jej manžel vedel, že sa vždy, keď Emil príde na Slovensko stretnú a akceptoval to. Emu miloval a dôverol jej. ”Myslela som si, že to bude taká naša klasická večera ako vždy, keď príde do Bratislavy. Pokecáme, vypijeme si, nasmejeme sa. No tentokrát Emil neprišiel sám. Bola s ním nádherná brunetka, ktorú mi predstavil ako svoju snúbenicu. Na ten moment sa pamätám presne. Zovrelo mi hrdlo, nemohla som sa nadýchnuť, bola som ako paralyzovaná. Nevedela som reagovať. Moje vnútro kričalo nie, no navonok som musela zachovať chladnú hlavu. V tej chvíli mi došlo, že Emila stále ľúbim. Aj napriek môjmu manželstvu, rokom, ktoré ubehli a vzdialenosti. No pochopila som, že už nikdy nebude môj.” Emil na Eme videl, že ju to vzalo, no on už bol emočne konečne odpútaný. Rovnako to prežíval, keď mu Ema pred rokmi oznámila, že sa chce vydať. 

Neprehliadnite: V čase pred Vianocami som zistila niečo vážne z mojej minulosti: Napadlo by vám, že sa vám môže niečo takéto stať?

”Na druhý deň sme sa stretli sami a všetko mi povedal. Ako ho môj sobáš vzal, ako ma roky ľúbil, ako trpel. Práve tento náš rozhovor mi pomáha dodnes všetko zvládať. Dohodli sme sa, že bude lepšie ak prerušíme na istý čas kontakt. Prešli dva roky a obaja sa toho držíme. Som v 8. mesiaci tehotenstva, s manželom sa na dcérku veľmi tešíme, no na Emila som nezabudla a stále ho veľmi ľúbim.”