Presunúť na hlavný obsah

Muži otvorene: Toto sú dôvody, prečo sa nehrnieme do manželstva, čo ich od neho odrádza?

Partnerské vzťahy

Muži sa v dnešnej dobe priveľmi nechcú viazať. A v značnej miere si za to môžeme my. Viete, čo ich od takéhoto zväzku najviac odrádza?

Nuž nízka úroveň uzavretých manželstiev, vysoká rozvodovosť  a nárast single rodičov, veľmi nehrajú manželským zväzkom do kariet. Napokon vety typu: "Manželstvo je len kus papiera. Neznamená absolútne nič.," počúva človek v tomto storočí akosi často. Najmä u mužského pohlavia. Prečo sa však chlapi tak veľmi nechcú viazať? Čo ich od manželstva naozaj odrádza? 

Prečítajte si: Muži narodení v týchto znameniach majú majetnícke sklony: Na koho si dať pozor?

Strata finančnej istoty

”Úprimne, mám partnerku 7 rokov, no aj napriek tomu sa do sobáša nehrnieme. Ani jeden z nás. Máme v tom jasno. Dokonca nemáme ani spoločné účty. Ľúbim ju, len potrebujem istý pocit nezávislosti aj v tejto oblasti. Človek totiž nikdy nevie, čo život prinesie a doťahovať sa následne kvôli spoločnému majetku sa mi naozaj nechce. A áno, verte či nie, tento model vyhovuje nám obom," hovorí 34 ročný podnikateľ Michal.

Neprehliadnite: V čase pred Vianocami som zistila niečo vážne z mojej minulosti: Napadlo by vám, že sa vám môže niečo takéto stať?

Nedostatok sexu

”Vedeli ste, že sexuálny život ženatých mužov sa postupne znižuje? A nehovoria to len štatistiky, ale aj moji kamoši v chomúte. Na pive to pravidlene rozoberáme a žiaľ je to fakt. Hoci to môže znieť povrchne, priznám sa, že mne to za to riskovanie nestojí,” vysvetľuje 31 ročný Adam, ktorý je vo vzťahu 2 roky.

Obava zo straty voľného času

"Toto je jeden z dôvodov, prečo sa ženiť naozaj neplánujem. Viete koľkokrát sa na futbale, či pive stalo, že ženáčovi zavolala manželka a on sa do dvadsať minút zbalil a odišiel? Len preto, že je to vraj jeho povinnosť. A to si nechem predstaviť, čo je to, keď prídu deti,” počujeme zase od 32 ročného právnika Leona.

Tušili ste, že ide o tieto dôvody?

spolu hlasovalo 671 ľudí

Áno
593
Nie
78