Presunúť na hlavný obsah

22-ročná plus size Slovenka je vzorom: Kristína Kúdelová nikdy nedržala diéty a aj napriek tomu prerazila vo svete

Slovenské celebrity

Aj keď má len 22 rokov, je jasným dôkazom toho, že vek je len číslo. A to aj v tom pozitívnom význame. Je neuveriteľne skromná, vzdelaná, inteligentná a krásna. Nechýba jej pokora a vie, čo je v živote naozaj podstatné. Kristína Kúdelová.

Skús samú seba opísať troma vetami…

 1. empatická- vždy sa snažím dostať do kože druhých, rada počúvam ľudí a rozprávam sa s nimi 
 2. trochu bláznivá- ten kto ma pozná, vie že sa vždy usmievam a smejem & som za každú srandu (ak máš bláznivý nápad, vieš, že so mnou môžeš počítať) 
 3. cieľavedomá- keď si stanovím nejaký cieľ, urobím všetko pre to, aby som to dokázala (“cez krv, pot a bolesť”)

Túžila si vždy po žiare reflektorov a modelingu, alebo si ťa to v živote našlo?

Určite som po tom netúžila, nikdy som tomu úplne neverila a aj dnes, ak sa ma niekto, kto ma nepozná opýta: "Čomu sa venuješ?" Nikdy neodpoviem - modelingu. Ľudia to potom zistia až sami. No vždy som túžila stať sa herečkou, odmalička som zabávala celú rodinu mojimi “divadielkami” či paródiami. To je taký môj nesplnený sen. 

Prečítajte si: Z dcéry Andrey Verešovej začína byť verná kópia mamy: Na svoj vek je z nej veľká slečna, svedčí o tom aj tento styling

Prečo si sa rozhodla odísť žiť do Milána a aký je tam život v porovnaní so Slovenskom?

Rozhodla som sa tak, lebo som vyštudovala Talianske bilingválne gymnázium a môj sen bol ísť na vysokú školu do Talianska. Vždy som si myslela, že čo sa mentality týka, mám to bližšie k tej talianskej. Život je tu úplne iný ako na Slovensku. Talianov si veľmi vážim, pretože sa vždy usmievajú, sú milí, veľmi priateľskí a majú jednoducho ten temperament, ktorý na Slovensku nie je. No verte mi, že tí ľudia, čo hovoria, že na Slovensku nič nefunguje sa veľmi mýlia. (smiech) Odkedy tu žijem, uvedomila som si, ako to u nás dobre funguje a ako hrozne funguje Taliansko. Už chápem, prečo sa hovorí: Si ako Talian.

V čom sa plus size modeling odlišuje od toho klasického? 

Plus size modeling reprenzentuje ženy s krivkami či kilami navyše. Modelky majú veľkosť medzi 42-46. No ako aj v normálnom modelingu, dievča musí byť vysoké, minimálne 175cm, mať peknú pleť a podobne.

Držala si niekedy diéty?

Nie. Boli časy, kedy som jedla veľmi málo, lebo som mala zlé obdobie, no nikdy to neboli tie “drastické diéty”.

Ako vyzerá tvoj jedálniček a deň?

Moje dni sú veľmi rôznorodé. Ak som celý deň v strese, zjem toho veľmi málo. Ak mám obyčajný univerzitný deň, čiže idem napr. na prednášky do školy, vyzerá takto:

 • Ráno vždy vypijem pohár teplej vody s citrónom a dám si k tomu moje obľúbené celozrnné keksy so sušeným ovocím. (Nikdy som nemilovala raňajkovať a odkedy žijem v Taliansku, raňajkujem ako Taliani - málo a zvyčajne sladké raňajky.)
 • Pred školou si dám Caffè Macchiato.
 • Na desiatu nejaké ovocie.
 • Na obed buď nejaký šalát či rizoto (ak jem viac, som potom cez deň unavená).
 • Problém nastane až večer. V Taliansku sa večer je veľa a neskoro. Aj keď som vždy milovala jesť večer, na Slovensku nikto doma nevečeral, takže ani ja. Tu večeriam ako Taliani, aj keď ja zjem max. 2 chody (oni mávajú aj 4/5).

Stretla si sa niekedy v živote s negatívnou kritikou alebo posmeškami? Ak áno, čo by si odkázala babám, ktoré si tým aktualne prechádzajú?

Samozrejme. Doteraz si tým prechádzam. Keď som bola malá, smiali sa mi, že mám veľké pery a volali ma kačica. Teraz si skoro každá baba tie malé pery dala napichať. No a v tom čase sa mi aj smiali, že mám veľký zadok. Teraz vidím ako sa všade dievčatá o ten veľký zadok snažia. V posilke cvičia o stošesť, na instagrame si zväčšujú zadok photoshopom a dokonca si veľa žien už aj v Európe dáva robiť implantáty. Všetko preto, že teraz je to v móde a každá chce vyzerať ako Kim Kardashian.
Preto by som im odkázala, že si z tých posmeškov nemusia nič robiť, pretože “čo je pekné a dokonalé” trvá krátko, no to, čo je jedinečné, pretrvá navždy, v každej epoche a v každej móde.

Neprehliadnite: Slovenka Kristína nemá veľkosť XS, ale očarila aj tak: Najkrajšie je, že môžem byť sama sebou a nemusím sa na nič hrať

Aké hodnoty sú pre teba v živote najdôležitejšie a akého hesla sa držíš?

Hodnoty:

 • Byť sám sebou. 

 • Až keď rešpektuješ sám seba, vieš rešpektovať aj druhých. 

 • Pomáhať a myslieť na druhých.

 • Nechať si poradiť, no nenechať sa riadiť.

 • Uvedomiť si, že žijeme len raz a ten život treba žiť najlepšie ako vieme.

Heslo mám len jedno: Všetko je tak ako má byť. Verím v osud. Verím, že všetko zlé je na niečo dobré. Pretože bez toho zlého by neprišlo to dobré. Toto heslo mi neskutočne pomohlo prekonať ťažké situácie.

- Najčítanejšie -