Presunúť na hlavný obsah

Babyboom na Slovensku pokračuje: Mirka Kosorínová sa čoskoro stane dvojmamou, majú už vybrané meno?

Slovenské celebrity

Krásna tanečníčka Mirka Kosorínová je mamou malého Miška a spoločné chvíle so synom si absolútne užíva. No čoskoro sa ich rodinka opäť rozrastie. Ako sa na príchod druhého dieťatka pripravujú a ako toto tehotenstvo, budúca dvojmama prežíva?

Ako sa zmenil tvoj život ako budúcej ”dvojmamy”? Je to už možno aj teraz v niečom odlišné? 

Rozhodne vnímam každé tehotenstvo ako úplne odlišné. Je to samozrejme už zrejme aj tým že jedno dieťa už mám a popri tehotenstve sa snažím skĺbiť starostlivosť o to prvé spolu s prácou a domácnosťou.Ale našťastie mám doma v synovi skvelého „parťáka“ ktorý sa jednak na súrodenca veľmi teší a jednak je to s ním už vo veľa veciach jednoduchšie.

Hovorí sa, že každé tehotenstvo je iné. Ako je to u teba? Prekvapilo ťa niečo?

Prekvapilo ma takmer všetko. Naozaj to tentokrát prebieha celé úplne inak. V prvom trimestri mi bývalo dosť zle, nielen ráno ale permanentne čo som pri Miškovi vôbec nezažila. Jednoznačne toho zvládam fyzicky menej ako prvýkrát a dosť som bývala aj unavená. Ale našťastie sa to hlavne teraz v poslednom období výrazne zlepšilo. Zvládam už aj cvičiť po čom sa teda cítim výrazne lepšie.

Mohlo by vás zaujímať: Takto sa stravujú známe Slovenky: Pozrite sa, vďaka čomu majú tip-top postavy, aj keď občas "zhrešia"

Teší sa Miško, že bude mať súrodenca? Pripravuješ ho na toto nové obdobie?

On sa teší naozaj veľmi až som tomu prekvapená. Zatiaľ sme zaznamenali len samé pozitívne reakcie. Tak uvidíme koľko mu to vydrží. 

Máte už meno pre bábätko? 

Áno aj nie. Miško síce jedno vybral ale nie sme s ním všetci úplne stotožnení a pevne veríme, že ho ešte presvedčíme na zmenu.

Môžeš sa v starostlivosti o deti spoľahnúť na partnera? 

Jednoznačne absolútne a stopercentne. Michal sa v tejto úlohe cíti ako ryba vo vode. Bežne s kamarátmi napríklad organizuje výlety „otcovia s deťmi“. Malého Miška učí už od 2 rokov lyžovať a zastúpi ma takmer vo všetkom bez problémov.

Plánuješ aj popri dvoch deťoch pracovať? Či sa im chceš venovať naplno?

Deti sú pre mňa jednoznačne priorita, práci sa však čiastočne určite nevyhnem. Tým že podnikám nedá sa to úplne stopnúť. A úplne ani nechcem. Našťastie mám okolo seba ľudí na ktorých sa môžem spoľahnúť. Ale aj počas prvej materskej mi celkom vyhovovalo že som občas „zaskočila do práce“ resp. tým že môžem pracovať aj z domu som si občas „prevetrala“ hlavu pracovnými povinnosťami. Ono sa to na tej materskej občas aj zíde. 

Čítajte tiež: Cool Slovenky, ktoré prepadli fitness: Postavy, ktoré na nich ľudia obdivujú nie sú zadarmo, toto pre ne robia 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus