Presunúť na hlavný obsah

Vychudnutá postava sa už nenosí: 10-minútový tréning, ako premeniť prevísajúci tuk na krásne ženské krivky

Chudnutie a diéty

Naše telo sa pomaly mení a vekom tuku v našich kritických partiách pribúda viac a viac. Dosť bolo odriekania, poďte sa s nami chopiť výzvy, ako premeniť svoje krivky na atraktívnejšie!

Tuky sa lepia časom na každého a aj napriek tomu, že sa vám zdá, že nič katastrofálne nerobíte a stravujete sa zdravo, prevísajúci tuk sa objavuje čoraz častejšie. A to aj na partiách, s ktorými ste donedávna problém nemali. Postupne sa rozlieha po celom tele a vtedy už je skutočne najvyšší čas začať s tým niečo robiť. 

Krissy Cela je jednou z najúspešnejších instagramových fitness hviezd. Pre jej skvelé rady si ju obľúbili už takmer dva milióny ľudí po celom svete a neustále ich pribúda. Pozitívne naladená kráska dokázala premeniť tuk na krásne vyrysované telo nielen sebe, ale aj mnohým ženám po celom svete. 

Prečítajte si: VIDEO: Prečo cvičiť s kettlebellom a spáliť tak najviac tuku: Tréningový plán pre začiatočníkov

Diéty nefungujú: Neurobte rovnakú chybu ako ona kedysi

Zdravé stravovanie sa rovná vyvážená strava. Ani keď budete jesť málo vám nezaručí úspech, práve naopak a napriek tomu je to jeden z najlákavejších zlozvykov. Ženy samy seba presviedčajú, že tým schudnú, aj keď vám každý odborník a profesionálny tréner povie opak. V skratke povedané, vždy hľadáme tú jednoduchšiu cestu. Drastické diéty však nefungujú a preto by sme sa nemali snažiť bielkoviny, zdravé tuky, ale aj sacharidy sem-tam nikomu neublížia. Dôležitý je pomer zdravých surovín a tých nezdravých. Ak si však budete jedlo odriekať, trpí nielen telo, ale aj psychika, tvrdí Krissy. Dlho to však nikam nedotiahnete, pretože skôr či neskôr vás prepadne násobne väčšia chuť na odriekané jedlá a zjete ich vo výsledku ešte viac, a to predsa nechcete.

Radšej kratšie a pravidelné cvičenie ako dlhé a nárazové

Autorka aplikácie Tone & Sculpt tvrdí, že je dôležité 28-minútové a intenzívne cvičenie, než hodina vo fitness centre. Čas nerozhoduje a to sa naučila počas štúdia práva, keď na cvičenie celú hodinu jednoducho nemala. Na svojom vlastnom tele sa presvedčila, že funguje pravidelné cvičenie a pokojne stačí 30 minút. Cvičenie v tomto intervale 3 až 4-krát týždenne je tak akurát. Kto však miluje čas strávený cvičením a chce si dopriať hodinu, je to len a len na ňom.
Pomocou aplikácie záujemcov učí, ako cvičiť 28-minút 4x do týždňa. Dokopy to je menej ako 2 hodiny času. Keď sa to takto preráta, ruku na srdce, kto si nevie urobiť čas na takéto cvičenie?

Neprehliadnite: Odložte činky! Toto sú najlepšie cviky na ramená, vďaka ktorým budete pôsobiť štíhlejšie

10-minútový tréning na spaľovanie tuku

Krissy odporúča HIIT tréning, teda intervalový tréning s vysokou intenzitou. Vyskúšajte napríklad 20-30 sekúnd šprint na bežiacom páse, trenažéri alebo stacionárnom bicykli a potom 30 sekúnd vydýchnite. Opakujte to 10 minút.
Dôležité je budovať si pevnú vôľu a každý deň si pripomínať, prečo chcete zmeniť vaše telo. Vy samy ste sebe najlepšou motiváciou a to hneď, ako uvidíte prvé zmeny. Neporovnávajme sa s ostatnými ženami, porovnávajme sa samy so sebou.

- Najčítanejšie -