Presunúť na hlavný obsah

Tipy na najlepšie dovolenkové destinácie na leto: Kam sa bude dať cestovať a ako to ovplyvní koronavírus?

Cestovanie

Aj vy máte pred tohtoročnou dovolenkovou sezónou tak trochu prirodzený rešpekt? Ten v danej rovine vôbec nie je zlý, avšak rozhodne nepanikárte. Pozrite sa spolu s nami, kde si to naozaj užijete. A áno, môže to byť aj obľúbené Taliansko, len treba zvoliť správnu oblasť.

Súčasná situácia vo svete jednoznačne ovplyvní aj výber destinácií na letné dovolenky, väčšiny z nás. Mnohí sa totiž obávajú toľko skloňovaného koronovírusu. Ten sa už nachádza takmer v každej krajine. Kam sa teda naozaj oplatí vycestovať a ktorým miestam sa radšej vyhnúť? 

Týmto miestam sa radšej vyhnite

  • Čína
  • Japonsko
  • Južná Kórea
  • Sever Talianska
  • Francúzsko (okrem vidieka)
  • Nemecko
  • Španielsko

Giverny

Ak patríte do kategórie zasnených romanitkov, Giverny sa stane pre vás láskou na prvý pohľad. Je totiž doslova ako z namaľovaného plátna. Len teda o niečo čarovnejšie, nakoľko je voňavé, pestrofarebné a naozaj nádherné. Toto malé mestečko nad Seinou, na hranici Ile-de-France a Normandie, žije celkom v znamení Clauda Moneta - najslávnejšieho impresionistu a jeho záhrady. Len čo človek otvorí malú vstupnú bránku na hlavnej ulici, myslí si, že sa ocitol v raji alebo kráľovstve kvetín minimálne.

Záhrada vyžaruje, aj napriek množstvu návštevníkov, pozoruhodný pokoj. Rozhodne si na toto miesto vyhraďte dostatočný priestor, lebo sa vám nebude chcieť odísť. Ubytovať sa môžete v kamenných domcoch v mestečku, ktoré si zamilujete. Všetko to tu dýcha skutočnou francúzskou vidieckou atmosférou. Užijete si prechádzky, kvalitné vínka, perfektné jedlá a dychberúce výhľady. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Localers (@localers),

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gino Bruschi (@ginobruschi),

Chianti

”Tento prekrásny toskánsky región dostal svoj názov a označenie vinárskej oblasti už v 13. storočí. Oblasť Chianti rozprestierajúca sa pomedzi Florenciu a Sienu, je známa najmä ako „rodisko“ jedného z najznámejších a najuznávanejších vín sveta – Chianti Classico. Neodmysliteľným znakom tohto rubínovo-červeného vína je „Gallo Nero“ – čierny kohút. Vzduch tu vonia ako rozmarín, ráno sa prebúdzate na spev vtáčikov, v obklopení olivovníkov, viniča, stredovekých víl a starých kláštorov…a tie panorámy! Okrem toho famózne jedlo, víno a nekonečná pohoda… Vitajte v Chianti – v kraji pohody, vína, olivového oleja, hľuzovky a vychýrených steakov!” 

Presne to je oblasť Chianti a takto nádherne ju definovala Zdenka Záhumenská, žena, ktorá je síce Slovenka, ale dušou už aj trochu Talianka, keďže tu roky žije.

Na tomto mieste si príde na svoje skupinka kamarátov, zamilované dvojice, či rodiny s deťmi. Môžete sa len tak prechádzať, blázniť sa a kúpať v bazéne, vybrať sa na prieskum na bicykloch, či prepadnúť ochutávaniu toho najlepšieho, čo toskánska gastronómia ponúka. Navyše je to ideálna východisková pozícia na rôzne dobrodružstvá a výlety. Ubytovanie je vždy veľmi autentické, v jedinečných usadlostiach a verte, že si tu budete pripadať skutočne ako v malej rozprávkovej krajine. Nikto vás nebude stresovať, môžete robiť čo chcete, kedy chcete, jednoducho tu ste presne na jednu vec. Aby ste si to užili. Na maximum. 

 

Punta Skala

Azúrové more, nádherné dlhé pláže a to všetko mimo masového turizmu. Presne taká je Punta Skala. Súkromný poloostov nachádzajúci sa v Chorvátsku. Treba povedať, že toto miesto je azda jedným z posledných stredomorských regiónov v Dalmácii, v ktorých vládne kvalita nad kvantitou. A to úplne vo všetkom. Od komfortu ubytovania, gastronómie, nedotknutej prírody a čarovných pláží.

Prídete si na svoje, ak hľadáte harmóniu, ničím nerušený pokoj, ale aj dobrodružstvo. Všetko je tu totiž maximálne vyvážené a skvele do seba zapadá. Ak predsa len zatúžite po malom ruchu mesta, rozhodne zavítajte do Zadaru. Prejdite sa úzkymi uličkami, užite si atmosféru, ktorú  zažijete jedine s domácimi, nechajte sa zlákať geniálnymi reštauráciami. Mnohé z nich sú veľmi autentické a domáce. Tie vrelo odporúčame. Pokiaľ túžite uniknúť z reality, verte, že tu ste na správnej adrese. 

 

- Najčítanejšie -