Presunúť na hlavný obsah

Najlepší cvik na formovanie zadku: Urobte si z neho dennú rutinu a do mesiaca uvidíte výsledky

Fitness

Pokiaľ chcete v rámci tvarovania a formovania postavy zamerať svoju pozornosť cielene na jednu partiu a to zadok, vieme, ktorý cvik je najúčinnejší a dosiahnete ním malé zázraky na počkanie.

Pokiaľ je vaším snom opracovať sa v rámci cvičenia k pozadiu snov jedno je isté. Budete musieť upraviť jedálniček. Nejde však o nejakú drastickú nezmyselnú diétu. Úplne bude stačiť, ak sa vám z jedálnička podarí vyradiť nezdravé, mastné, slané, vyprážané jedlá a sladkosti, ktoré sú plné rýchlych sacharidov. A takisto je fajn piť výlučne čistú vodu a pitný režim si udrživať v optimálnej forme. 

Tento cvik je kvalitnýcielený a pomôže vám dosiahnuť želaný efekt

”Pokiaľ by sme prihliadali na účinnosť a formovanie zadku bol by to jednoznačne - hip thrust (zdvíhanie panvy). Pred začiatkom je ešte potrebné dodať, že tento cvik nie je určený len pre ženy, ale je aj pre mužov a čoraz častejšie je ho možnosť vidieť práve u opačneho pohlavia."

Prečítajte si aj: Ľudia boli kedysi oveľa šťastnejší a spokojnejší: Držali sa totiž tejto zásady, z ktorej neupúšťali

"Okrem zadku aktivuje aj svalové vlákna v hamstringoch, kvadricepsoch a adduktoroch. Precvičíš teda nie len zadok, ale aj viaceré svaly spodku tela. Počas cvičenia je zadok pod neustálym napätím. Sila chrbtových svalov nie je limitujúcim faktorom ako pri iných cvikoch na zadok, takže sa naňho viete zamerať na 100% a poriadne ho precvičiť," vysvetľuje online tréner a odborník na výživu Kamil Machálek

Mohlo by vás zaujímať: Neseďte len tak nečinne! Online kurzy, ktoré vám pomôžu rozvíjať sa aj z pohodlia domova

Táto intenzita je ideálnaak chcete vidieť výsledky po mesiaci

"Tak, ako aj pri iných svalových partiách, tak ani pri zadku neexistujú konkrétne “špeciálne” metódy, ako sa zamerať len na túto časť tela. Takže opäť raz platí, že najúčinnejšia cesta k vysnívanému zadku bude kombinácia zdravého stravovania a cvičenia a teda celkovo zdravý životný štýl."

"Ak chcete vidieť výsledky už o mesiac, odporúčam cvičiť zadok 2x do týždňa ale nečakajte obrovské zmeny tak skoro. Cvičenie je beh na dlhé trate a nie šprint a uvidíte, že výsledky na seba nenechajú dlho čakať," dodáva známy tréner

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe