Presunúť na hlavný obsah

Čo donáška, to prekvapenie, someliér z Wine Door Clubu vám nikdy nepošle to isté víno. Ako funguje vínne predplatné?

Zábava

Ak aj vy patríte medzi milovníkov dobrého vína a radi objavujete niečo nové, ale neviete, čo presne, máme pre vás skvelú správu. Prvé vínne predplatné na Slovensku Wine Door Club vám vďaka osobnému prístupu vlastného someliéra dopraje výnimočný pôžitok vín z celého sveta. Objavujte s nami.

Posedenia v rodinnom kruhu, s priateľmi a blízkymi nabrali v posledných dňoch silnejší zážitok. Situáciu značne ovplyvnila aj pandémia koronavírusu a spoločné večery pri dobrom jedle a pohári vínka sa stávajú čoraz vzácnejšími. Prichádzajúcu jar, záblesky prvého horúceho slnka si však treba vychutnať. Vďaka obhliadnutiu sa po krásnej prírode sme objavili aj na Slovensku krásy a čaro tohto jarného obdobia a vychutnávania si vínka či už vonku alebo v spoločnosti blízkych na záhrade či terase čoraz viac. 

Prvé vínne predplatné na Slovensku Wine Door Club, vám vďaka osobnému prístupu vlastného someliéra, dopraje výnimočný pôžitok vín z celého sveta. Objavujte s nami.

Prvý klub milovníkov kvalitného vína a objaviteľov chutí

Na Slovensku vznikol prvý online klub milovníkov kvalitného vína, ktorého súčasťou môže byť každý, kto za vínom hľadá niečo viac, ale zároveň nechce tráviť výberom kvalitného vína dlhý čas. Na to je tu someliér Erik Dorušinec, ktorý z tisícok až desaťtisícok vín vyselektuje tie, o ktorých je na základe svojich dlhoročných skúseností  presvedčený, že vám istotne budú chutiť. A nielen to, ponúkne vám zážitok spoznať niečo nové, čo ste doteraz ani netušili, že existuje a rozšíriť vaše obzory o vinárskom svete. „Vždy som chcel piť kvalitné a chutné víno, rád objavujem nové chute. Absolvoval som zopár malokarpatských vínnych ciest a rôzne ochutnávky. Čím viac som sa ich zúčasťnoval, tým viac som videl, že ako laik o tom nič neviem a zistil som, že nie som v tom sám,“ priblížil nám zakladateľ Wine Door Club, Juraj Kadlec.

„Nechcel som piť nekvalitné vína, preto som svoj nákup obmedzil výhradne na vinotéky, v ktorých mi vždy vedel poradiť skúsený someliér. Nedá sa to porovnať s nákupom cez eshop, v ktorom sa človek nevie zorientovať v ponukách vzhľadom na stovky až tisícky vín, ktoré vás zaplavia. Preto som založil Wine Door Club, lebo verím tomu, že cesta ku kvalitnému a autentickému vínu by mala byť jednoduchá a bez zbytočnej pretvárky,“ dodáva a spolu s vlastným someliérom sa stará o to, aby milovníkom kvalitného vína ulahodil a dovolil im nahliadnuť do sveta neprebádaných vín, ktoré im spríjemnia krásu a radosti každodenného života.

Someliér vám pripraví vždy inú selekciu 3 vín

Wine Door Club funguje na báze predplatného a na výber máte možnosť zvoliť si voľné členstvo bez viazanosti alebo ročné členstvo. Následne si už len stačí vybrať, či chcete objavovať biele, červené alebo z každého niečo — k dispozícii sú totiž aj unikátne výbery, ktoré kombinujú biele vína s červenými alebo ružovými. Ak si radi užívate vínko častejšie, tak máte možnosť zvoliť si mesačné dodanie, pre menej aktívnych konzumentov vína sú vhodné dodania každý druhý alebo každý tretí mesiac. Originálny dizajn a balenie v prírodnom duchu, ku ktorému môžete vložiť osobné venovanie dotvára celkový moderný dojem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Wine Door Club (@winedoorclub),

Zanietený someliér Erik Dorušinec sa gastronómii a kvalite vína venuje dlhodobo a vďaka oceneniam na prestížnych slovenských a medzinárodných somelierskych súťažiach pozná široký záber tých najkvalitnejších a najchutnejších vín ako stvorených pre vaše chuťové zmysly. Vášeň a láska k vínu z celého sveta ho priviedla k splneniu si sna, aby sme mali na Slovensku viac milovníkov vína a zároveň, aby sme vo svete zviditeľnili to naše slovenské. 

Vydajte sa na vínnu cestu okolo sveta s Wine Door Club

Ako člen Wine Door Clubu budete môcť ochutnať známu klasiku, ale aj vína z menej známych regiónov, ku ktorým sa dá ťažko dostať. Somelér Erik vám vyberie na mieru to, čo nielenže uspokojí vaše chuťové zmysly, ale aj prekvapí a posunie váš apetít o level vyššie. Ak radi spoznávate všetko nové, ale neviete, čo presne chcete, výber od someléra Erika oceníte o to viac. 

Za zmienku stojí francúzsky klenot z vinárstva Château Sainte Marguerite na pobreží Var je ukážkovým príkladom kvalitného rosé z oblasti Provence. Organické a vegánske víno je postavené na odrode Grenache, doplnené odrodou Cinsault. Alebo napríklad Azienda Agricola di Graziano Prá - Otto - Soave Classico 2018. Krásne pláže, stráne plné vinohradov pri západe slnka, chutné jedlo a pohár kvalitného vína k tomu. Presne to vystihuje krásne svieže Soave, ktoré je svetlo žltej farby so zelenkavým odleskom. Vo vôni cítiť najmä tóny kvetov, jasmínu, žltého ovocia a šípok. O tom, že ide o skutočne kvalitné vína svedčia aj vysoké hodnotenia jednotlivých vinárskych skvostov.

Vy dáte preferenciu, my pre vás vyberáme

„Naším cieľom je ukázať ľuďom, že víno má mnoho tvárí a poukázať aj na iné veci, ktoré sú dôležité pri výbere toho, čo nám tak chutí. Existuje veľa drahých vín, ktoré nemusia mnohým z nás chutiť. Práve preto je ponuka vyskladaná tak, aby si každý prišiel na svoje. Pomer ceny a kvality je prioritou,“ prezradil someliér Erik z Wine Door Club

V každej selekcii nájdete aj víno od lokálnych slovenských vinárov

Vinárska tradícia je u nás na Slovensku silná a preto Wine Door Club svojou selekciou vín podporuje tiež lokálnych vinárov. Prejdite sa napríklad po Svätom Jure, Modre, Topoľčanoch či našich známych vinohradníckych oblastiach, vinársku tradíciu je tam cítiť na každom kroku a predáva sa z generácie na generáciu. Za každým vínom je poctivá práca a silný príbeh, ku ktorému sa vďaka členstvu vo Wine Door Clube môžete priblížiť. Okrem toho, že z posedenia pri víne sa stáva životný štýl, sa tak vzdelávate a rozširujete svoje poznatky z tejto oblasti aj bez toho, aby ste boli profesionáli. 

V dôsledku bohatších skúseností sa nám menia aj chute, ktoré majú svoj vývoj. „Niekedy platilo, že dámy mali rady sladké víno. Dnes mám pocit, že sa karta pomaly obracia. Samozrejme, je to individuálne. Väčšine pánov však chutí skôr víno s pevnejšou štruktúrou a dámy uprednostňujú ľahšie a aromatickejšie varianty. Záleží však aj na skúsenostiach. K niektorým veciam sa musíme jednoducho „prepiť“, dodáva someliér Erik na záver.

Objavte každý mesiac nové vína

Ak patríte k milovníkom vína, nič vám nebráni v tom, aby ste si postupne svoju zberateľskú základňu troch vín rozširovali o ďalšie. Vytvorte si doma svoju vlastnú vínnu pivničku a objavujte chute sveta z pohodlia domova so svojimi najbližšími. Čas strávený s nimi tvorí spomienky, ktoré nabrali v týchto dňoch ten najväčší zmysel a to si uvedomil každý z nás.

Nezabudnite však, že Wine Door Club sa zameriava najmä na kvalitu, preto je členstvo obmedzené a momentálne je otvorená kapacita iba niekoľko desiatok miest pre ľudí, ktorí radi objavujú nové chute. 

 

VIAC O VÍNNOM PREDPLATNOM

Sledujte tiež www.instagram.com/winedoorclub.

- Najčítanejšie -