Presunúť na hlavný obsah

Stala som sa mamou v 18-tich: Takto to zmenilo môj život a tieto veci som musela pochopiť

Partnerské vzťahy

Rozbehnutú kariéru modelky musela vymeniť za pranie plienok a dojčenie. Tereza si to však zvolila sama. Hoci si predstavovala pre dcérku plnohodnotnú rodinu, napokon zostali samy. Zmenilo ju to, no napriek tomu, nikdy svoje rozhodnutie neľutovala.

Tereza bola typická teenegerka. Milovala párty, žúry, vychutnávala si život plnými dúškami a popri tom si plnila svoj malý sen. Pracovala ako príležitostná modelka. No keďže jej mama mala o tejto profesii skreslené predstavy, robila len časť kampaní, ktoré pre ňu reálne mala agentúra. Mama totiž trvala na tom, aby sa venovala prioritne práci v okolí.  

Nechcela aby jej dcéra bola ďaleko od domova a zároveň sa ju snažila týmto spôsobom nejako chrániť. Bála sa, že sa dá na zlé chodníčky, otehotnie, alebo sa presťahuje na druhý koniec krajiny. Vôbec si nechcela pripustiť, že to či sa niečo z toho stane alebo nie, nezávisí od toho, či Tereza fotí vo Viedni alebo na Mauríciu. A napokon sa to aj ukázala. 

Neprehliadnite: Vzdala som sa muža kvôli milencovi: Na scenár, ktorý nasledoval, som ani náhodou nebola pripravená

Niektoré veci naplánuje život za nás

Práve v období, keď mala Tereza v práci voľno kvôli prijímačkám na vysokú, spoznala Marka. Mladého študenta, zo Sýrie, ktorý v Bratislave chodil na medicínu. Zoznámili sa v bare a okamžite si padli do oka. "Bola to láska na prvý pohľad. Rýchla, nespútaná, plná emócií a vášne. Bola som z neho totálne hotová. Stretávali sme sa takmer pol roka a ja som ho brala ako plnohodnotnú súčasť môjho života. No on mňa nie. Vo chvíli, keď skončil s diplomom, skončil aj so mnou. Odišiel zo Slovenska zo dňa na deň. No mne po ňom zostalo viac ako len spomienky. Tri mesiace po jeho odchode, som zistila, že som tehotná."

Tereza mala čerstvých 18 a nevedela ako sa zachovať. Mame sa to bála povedať, nakoľko predpokladala, že by to pripisovala jej práci, hoci to s ňou nemalo nič spoločné. Otca nepoznala a najlepšiu priateľku nemala. Tak si to tajomstvo nechávala pre seba. Presne 7 mesiacov, sa jej vďaka extrémnej štíhlosti, darilo tehotenské bruško skrývať.

Keď sa mala jej dcérka narodiť, odišla po prvýkrát ďalej od domova, vrámci práce do Portugalska. V dôsledku stresu a tlaku, ktorý denne prežívala, porodila v 36. týždni, zdravé dievčatko. Ukončila akékoľvek kontakty so svojou mamou a rozhodla sa sama postaviť na vlastné nohy. Zo začiatku si v Lisabone z našetrených peňazí platila podnájom, no vedela, že ide len o dočasné riešenie. Postupne si našla priteľov, okruh jej známych sa rozširoval a aj napriek tomu, že sa mamou stala neplánovane, cítila že to tak má byť.

"Nijako som s tým celým vnútorne nebojovala. Nastavila som sa tak, že malá je priorita a všetko ostatné počká. Samozrejme, keď máte 18 a jediný zdroj vášho príjmu je závislý od vášho tela (hoci máte tesne po pôrode), nie je to najjednoduchšie."

Láska dokáže zázraky

Prečítajte si aj: Manželka mi bola neverná s kolegom: Na celej veci ma však naštvalo niečo úplne iné

"Napriek tomu, však v pracovnej sfére, získavala Tereza jeden úspech za duhý. Darilo sa jej aj v čase šestonedelia. "Nemala som čas ľutovať sa, nariekať. Musela som jednoducho makať. Kým som bola na fotení, o malú sa starali striedavo susedky. Vedela som, že ak chceme s Beatricce žiť slobodne a nezávisle, je to nehnutné."

"Naučila so sa, že už nie som ja na prvom mieste, že nie moje potreby sú tie najdôležitejšie. Pochopila som, aké dôležité je mať po svojom boku človeka, ktorý vám rozumie aj bez slov. A hoci na nejaké žúrky, či vrcholový modeling som mohla zabudnúť, viem že  to tak malo byť. Beatricce ma naučila pokore, samostatnosti a láske k sebe samej. Dcéry sú pre mamy najviac a ja som neuveriteľne šťastná, že mi vstúpila do života."

Kedy je podľa Vás ideálny čas na materstvo?

spolu hlasovalo 224 ľudí

- Najčítanejšie -