Presunúť na hlavný obsah

Páry, ktorým to dlhodobo klape, majú zaužívané tieto štyri zvyky: Keď ich zistíte, osvojíte si ich aj vy

Partnerské vzťahy

Láske občas treba trošku pomôcť. Najmä, ak chcete dlhodobo udržať iskru medzi vami. Vyspovedali sme páry, ktorým to klape a zistili sme ich triky, ako na to.

1. Vedia narábať s emóciami

Jedna zo základných vecí, ktorú robia partneri v stabilných vzťahoch je, že sa starajú jeden o druhého a o vzájomné city a emócie na takej úrovni, že o nich komunikujú. "Myslím si, že muži by mali lepšie rozoznávať jemné náznaky emócií u svojich partneriek. Vie to veľa vecí vyriešiť a naozaj to pomôže predchádzať náročnejším situáciám a vypätiu medzi dvojicou. Môj partner to robí skvele a odkedy si všíma ako regagujem, všetko ide akosi ľahšie. Samozrejme funguje to aj opačne," hovorí 32 ročná Adela. 

2. Komunikujú otvorene

Otvorená komunikácia je aj základom pre vybudovanie dôvery. Hovorte s partnerom o všetkom. O pozitívnych aj negatívnych veciach. Vyjadrite nahlas svoj názor. Hoci sa to nezdá, je to viac ako podstatné a dokážete tak predchádzať zbytočným hádkam. "My sa bavíme so ženou úplne o všetkom. A najmä hovoríme si veci narovinu. Dokonca sa to už naučila aj ona, hoci zo začiatku jej to robilo problémy. A verte, že náš vzťah, to posunulo o level vyššie," prezrádza 34 ročný Alex. 

Prečítajte si: O mojej nevere sa muž dozvedel od najlepšieho kamaráta: Paradoxom je, že som ho podviedla práve s ním

3. Plánujú si spoločné chvíle osamote

Chvíle vo dvojici, najmä vo fáze, keď prídu deti sú skutočne veľmi podstatné. Vždy sa snažte nájsť momenty, kedy budete mať čas vyčlenený len pre seba. Chápeme, že to môže byť náročné, no nič lepšie pre seba ako pár nemôžete urobiť. "Naplánovať si a zažiť výnimočnú chvíľu vôbec nie je náročné. Základom je len dobre poznať našu polovičku a vedieť si pripomínať to krásne. Bez ohľadu na to, ako dlho už vo vzťahu ste, zamyslite sa, kvôli čomu sa vám podarilo vo vzťahu vydržať. My s manželom máme presne štyrikrát do roka víkendy vyhradené len pre seba. Deti odovzdáme starým rodičom a užívame si, ako keby sme znova mali dvadsať. Mám pocit, že nám to obom skvele dobije baterky a naozaj sme si vždy bližší," hovorí 29 ročná Ema."

4. Vzájomná oddanosť je pre nich kľúčová

Je jedno či ste spolu rok alebo osemnásť. Nezabúdajte na to, že vernosť a oddanosť sú pre vzťah to najpodstatnejšie. Ak sa chcete uberať iným smerom, je čas zo zväzku vycúvať. To je fakt. "Ja sama si zakladám na oddanosti, úprimnosti a vernosti. Viem, že obom nám na to záleží a dávame si sem - tam pozor ako sa v určitých chvíľach správame, aby sme neublížili tomu druhému. A funguje to skutočne viac ako dobre. Takže vždy sa snažte vyložiť karty na stôl, nech sú akékoľvek. Len vtedy to môže dobre fungovať," dodáva 30 ročná Linda. 

Mohlo by vás zaujímať: Žili sme spolu osem rokov, no po našom rozchode si domov nasťahoval mesačnú známosť: Neurobte rovnakú chybu ako ja

Robíte niečo z tohto, vo vzťahu aj vy?

spolu hlasovalo 320 ľudí

Nie
71

- Najčítanejšie -