Presunúť na hlavný obsah

Bublinky by si ženy mali dopriať vždy, keď potrebujú zlepšiť náladu: Podľa vedcov je to účinné. Aké si ale vybrať?

Zdravie

Každý sa z času na čas pasuje s náročnými situáciami. Jednou z možností, ako ich zvládať, sú práve bublinky.

Na zdravie!

Presne tak. I keď existuje niekoľko tvrdení o tom, že už aj pohárik denne je škodlivý pre náš organizmus, nie je to úplne pravda. Dôležité je vedieť si vybrať správny pohárik. Napríklad také bublinky dokážu mať výborný dopad na našu náladu. Hlavne u žien je dokázané, že jeden pohárik im pomáha lepšie sa popasovať so stresovými situáciami. Konzumácia bubliniek ma taktiež výborný vplyv na dýchací systém, stimuluje tráviaci systém a zlepšuje tok žlče. Navyše, kalorický obsah takého prosecca nie je vôbec vysoký, takže nemusíte mať vôbec strach o svoju figúru.

Ako si však vybrať najideálnejší nápoj? V tomto prípade sa oplatí staviť na kvalitu a odborné odporúčanie. Preto sme sa obrátili na profesionálneho someliera z klubu milovníkov kvalitných vín Wine Door Club.  Wine Door Club je prvý vínny klub svojho druhu na Slovensku. Funguje výhradne online, ale ako váš osobný someliér. Ako člen máte možnosť zvoliť si, aké druhy vína preferujete a someliér vám pravidelne vyberá vždy mix 3 nových vín, ktoré vám doručia priamo domov v unikátnom boxe v dizajnovom prevedení, ktoré dotvára celkový dojem. Estetika k vínu neodmysliteľne patrí a dizajn či packaging je tak akousi čerešničkou na torte. Aj vďaka tomu sú vína vhodné ako darček, ku ktorému môžete vložiť aj osobné venovanie. A aké tipy nám dal someliér Erik Dorušinec?

Na výbere záleží

Asi najdôležitejšie zo všetkého je vedieť v prvom rade rozlíšiť prosecco od sektu. "Sekt je pomenovanie pre šumivé víno, v podstate akékoľvek, je to taká obšírnejšia kategória. Prosecco je šumivé víno, ktoré pochádza z talianskej oblasti Benátsko. Rozdiel je vo výrobe. Prosecco sa vyrába prostredníctvom metódy šarmat - druhýkrát kvasí v nerezových tankoch bez prístupu kyslíka," vysvetľuje primárny rozdiel skúsený someliér. Ak chcete vybrať kvalitný nápoj, rozhodne sledujte etiketu a označenie, aké na nej je - či ide o DOC alebo DOCG sú v Taliansku štítky udávajúce informáciu o kvalite, pričom označenie DOCG je najvyššia kvalitatívna kategória. Somelier ešte objasnil jednu vec, ktorú si mnohí ľudia pri pití alkoholu ako takého, pletú a týka sa to aj vínnych, sektových či proseccových nápojov. "Nezáleží na tom, čo pijeme, resp. kvalita až tak veľmi nezohráva úlohu, opicu v podstate môžete mať aj z kvalitného alkoholu. Oveľa viac si dajte pozor na množstvo." Takže, aj keď nám môžu bublinky ulaviť od stresu, treba vedieť odhadnúť mieru. Samozrejme, v tomto prípade sa baví o proseccách, o ktorých vieme, že sú prosecca. Ak ich začnete nahrádzať niečim iným, môže to vždy dopadnúť oveľa horšie. 

Wine Door Club si na kvalite zakladá a všetky fľaše v baleniach vyberá zakaždým someliér. Veľký pozor kladú na to, aby šlo nie len o kvalitné fľaše, ale aj fľaše raritnejšieho pôvodu a členom nikdy neposielajú to isté. Na mesiace júl a august si dokonca pripravili špeciálnu selekciu – Leto na bublinkách. V priebehu dvoch mesiacov – na prelome jún/júl a júl/august členovia dostanú dvakrát balenie troch fliaš, ktoré bude obsahovať prosecco a sekt. Členstvo bez viazanosti je momentálne otvorené, stačí sa poponáhľať a zabookovať si miesto.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Wine Door Club (@winedoorclub),

Letné drinky z prosecca? Rozhodne!

K letu patria aj miešané drinky, ktoré milujú mnohé ženy. A veľmi populárne sú práve tie, ktoré sa miešajú práve zo šampanského či prosecca. Ale nie je to hriech? "Každý pozná dobre miešané nápoje s proseccom či sektom, takže rozhodne to nie je hriech a nemali by si to odoprieť. Aké prosecco či sekt použiť, je na zvážení každého, ale určite sa nevyplatí chodiť do úplne najlacnejších variant. Kvalita sa vyplatí v tomto smere, nemusí byť ani drahý. Ale skutočne dokáže ovplyvniť chuť miešaného nápoja. Práveže prosecco ako jedno z mála vín, je vhodné na miešané nápoje, takže smelo do toho! A rovnako tak aj so šampanským," dodal na záver Erik. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Wine Door Club (@winedoorclub),

Ak si teda chcete počas leta spríjemniť dni osviežujúcimi drinkami a mať istotu, že to, čo pijete sa vyznačuje zaručenou kvalitou, mali by ste čo najskôr navštíviť stránku Wine Door Club, aby ste vedeli, čo všetko môžete už počas nasledovných mesiacov obdržať a na čo sa môžete tešiť. Veď predsa nie je nič lepšie, ak vám vie nietko prosecco a sekty priniesť až priamo k dverám. 

- Najčítanejšie -