Presunúť na hlavný obsah

Summer body na počkanie: Kombinácia týchto troch cvikov a jedálnička vám ho pomôže dosiahnuť aj v strede leta

Chudnutie a diéty

Ak sa vám do plaviek ešte stále nepodarilo schudnúť, nevešajte hlavu. S určitými cvikmi, jedálničkom a istou dávky odhodlania to ešte stíhate.

Leto je pre mnohé z nás akýmsi špeciálnym obdobím. Všetky chceme vyzerať krajšie, mladšie, štíhlejšie. No nie vždy sa nám pomyselný deadline "plavkovej sezóny" podarí dodržať. Ak to aj vám nevyšlo, nevadí. Ešte stále to stíhate. Stač,í ak budete dva týždne pravidelne cvičiť zostavu troch cvikov a zmeníte svoj jedálniček. Chce to len odhodlanie, sebazaprenie a trošku organizácie. 

Mohlo by vás zaujímať: Nový zadok vďaka 10 minútam denne: Ak si osvojíte tento cvik počas mesiaca, stane sa pre vás realitou

Séria troch cvikov, ktoré vám vytvarujú telo za 14 dní

1. Ranný beh

Áno, vieme, nie pre všetky ženy, je táto aktivita dvakrát príjemná, no verte, že beh je to, čo vám pomôže najviac naštartovať telo a zároveň spáliť množstvo kalórií. Ideálne je začať ním ráno, hneď nalačno. Dajte si nanajvýš pohár teplej vody s citrónom a lyžičkou medu, potom sa vrhnite na to. Na začiatok vám stačí 15 minút, ďalší deň 20 a postupne sa dopracujte k 35-40 intenzívnym minútam. 

2. Cviky na ”bočné” brucho

Nohy položte na podložku, jednu preložte cez druhú, pomaly sa zdvíhajte a lakeť približujte ku opačnému kolenu. Smerom hore výdych a dole nádych. Po 30-tich sekundách nohy vymeňte a precvičte obe strany. Opakujte opäť 15x, v troch sériách.

3. Drepy s váhou

Tento typ cviku je ako stvorený, ak chcete mať krásny zadok a štíhle nohy. Absolútne ideálne je robiť hlboké drepy so závažím, ktoré neprekračuje vaše možnosti. Začnite s dvojkilovým a postupne pridávajte. Túto sériu si dajte 3-4-krát.

Daným cvikom by ste sa mali venovať každý deň, počas 14 dní. Môžete si dať jeden deň pauzu, ideálne je to niekde v strede tohto procesu. 

Prečítajte si: Každá celebrita pozná triky, ako sa dopracovať k štíhlej postave v rýchlom čase: Ako schudnúť 4kg za 5 dní?

Strava je niečo, čomu budete musieť prispôsobiť aj svoj životný štýl

Základné princípy, ktoré si musíte osvojiť:

  1. denne treba vypiť 3 až 3,5 litra teplej vody
  2. jete trikrát denne
  3. nejete počas jedného jedla bielkoviny a sacharidy zároveň
  4. zabudnite na mlieko a alkohol, sladkosti, či pečivo
  5. obmedzte kofeín 
  6. povolené je len hovädzie mäso a ryby

​Príklad jedálnička:

  • Raňajky: strúhaná mrkva s jablkom
  • Obed: pečená cuketa s cesnakom a parmezánom
  • Večera: zeleninový vývar

Áno váš jedálniček bude o niečo asketickejší ako ste zrejme zvyknutí, no len správnou kombináciou potravín a vynechaním určitých druhov jedál dokáže reálne schudnúť aj tuk. A to je pri takomto zhadzovaní kľúčové. 

- Najčítanejšie -