Presunúť na hlavný obsah

Pustite 60. roky na moderný spôsob do vášho šatníka: 4 kľúčové trendy, ktoré vám oživia leto

Móda

Inšpiratívne kúsky našich mám, ktoré získali novší, modernejší vzhľad. Letná kapsulová kolekcia 60. rokov GRAVITY BY ANSWEAR rozohráva novú hru, ktorá vás bude baviť.

Hravé 60. roky sú spojené s farbami, festivalmi a veľkou dávkou slobody či uvoľnenia morálky. Štýl hippies, farby a batika poukazovali na originalitu stylingov, ktoré si ľudia vytvárali v tom čase sami a aj preto vznikalo mnoho originálnych kúskov. 

Letná kapsulová kolekcia Gravity by Answear dokonale odráža túto éru a vnesie do vášho sveta záplavu radosti a oslavy života.

Mini sukňa ako typický symbol 60. rokov

Spoznávacím znamením 60. rokov je práve mini sukňa. Je čas, vrátiť sa do éry, keď neboli samozrejmosťou, ale oslavou. Oslavovať by sme ju mali aj dnes a byť vďačné za to, že ju môžeme nosiť a cítiť sa slobodne. 

Návrat do minulosti: Móda bola uvoľnená, ale ženskosť zachovaná. Mini sukňa je dodnes charakteristickým kúskom v šatníku ženy, ktorá miluje 60. roky. Súviselo to s tým, že ženy mohli konečne byť samy sebou a búrali dovtedy zaužívané konvencie. Dĺžka sukní sa postupne skracovala a skracovala.

Batika a lavína pestrofarebných tónov

Transparentná blúzka alebo obyčajné tričko či top. Batika vyzerá skvelo a ak ste sa jej doteraz báli, tieto pastelové variácie vás presvedčia o tom, že v lete nesmú chýbať vo vašom šatníku. 

Z archívu: Éra hippies so sebou priniesla aj lavínu pestrofarebnej palety tónov. Batika ako súčasť po domácky vyrobených outfitov si získala srdcia vtedajších módnych nadšencov, ktorí oživili tento pradávny spôsob a vytvorili z neho trend, zapísaný do dejín. 

Saténová sukňa vzbudila eleganciu

Trend, ktorý si so sebou môžete vziať aj do prechodného obdobia na jeseň. Levanduľová sukňa je ideálnym základom pre kombináciu so spomínanou batikou. Nebojte sa kombinovať textúry a materiály – saténový vzhľad vyzerá perfektne s obyčajným tričkom. Sandáliky na tenkom remienku voľne vo farbe pastelu, vytvoríte zaručený efekt obdivu.

Nestarnúca klasika: Kým sa sukne začali skracovať, bola to práve midi sukňa, ktorá vykúzlila aj z obyčajnej ženy dámu, obzvlášť, ak ide o saténový vzhľad. Elegantnejší dojem zabezpečil práve odklon od hrubých materiálov výmenou za tento ultra ľahký.

Nesmrteľné vzory Damier štvorcov 

Fialové mini šaty s nazberanými rukávmi vytvárajú hravý vzhľad a zároveň vás prepoja s obdobím 60. rokov, kedy ženy pôsobili žensky a atraktívne aj bez hlbokých výstrihov, tie boli prevažne oválne a ku krku.

Vzor, ktorý sa zapísal do histórie módy: Klasické štvorce Damier symbolizujú 60. roky a objavujú sa na puzdrových šatách či mini sukniach. Vzor, z ktorého módni návrhári ťažia dodnes a radi sa k nemu vracajú prostredníctvom tejto éry. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe