Presunúť na hlavný obsah

Ležať pod holým nebom s ľuďmi, ktorých máš rád a k tomu dobré jedlo: Pikniky a oslavy v prírode sú veľkým hitom

Kariéra

Obľúbená slovenská herečka, mama a žena, ktorá sa rozhodla plniť si sny a ísť za tým, čo ju napĺňa a baví. Toto azda najviac vystihuje Petru Millerovú. Sympatická brunetka sa venuje dekorovaniu piknikov, netradičných osláv a prekvapení, ktorých spoločným menovateľom je LÁSKA.

Kto stojí za projektom "Piknikovo"? 

Za projektom Piknikovo stojím sama a zväčša mi pomáha môj manžel, keď potrebujem niečo zložitejšie nainštalovať alebo sa rozhodnem na piknik dovláčiť väčšinu vecí, čo mám v sklade. 

Z čoho vznikla myšlienka založiť ho? 

Od malička som chodila veľa do prírody, mamina nosila vždy niečo pekne nachystané pod zub. Dodnes milujem chodiť po lese, vylihovať na lúke. Keď som mala už prvého syna, často som chodila do Prahy, prechádzali sme sa veľa po parkoch, kde som videla oznam na jednej reštaurácii ,,Doneste si košík a naplníme Vám ho, môžete ísť piknikovať". 

Tá myšlienka ma nadchla, mať už všetko prichystané aj s dekou a vankúšmi a prísť už na hotové, žiadne starosti. Tak som sa postupne do toho pustila.

Ako si spomínaš na začiatky? Predsa len, človek nemá asi úplne od začiatku nakúpený kompletný inventár a podnikanie na Slovenku je samo o sebe, občas malý risk.

Nešla som s tým do toho, že ma to bude živiť, skôr také hobby, ktoré sprostredkujem podobným nadšencom. Zo začiatku som robila malé košíčky. Kamarát mi vyrobil logo, ďalší zas letáky, banner, kamarátka mi podarovala nejaký inventár, niečo som si sama postupne nakúpila. A priebežne si inventár dokupujem. Dodnes to robím skôr z nadšenia, ako pre zisk.

Čo všetko tvoja práca okolo Piknikova zahŕňa?

Dohodnúť sa s klientom na štýle a menu pikniku. Vybrať vhodné miesto. Ísť na obhliadku miesta, vymyslieť, čo kde bude, veľakrát si miesto fotíme a doma si do toho kreslíme. Nachystať veci, ožehliť, vyprať, pobaliť inventár tak, aby sa čo najlepšie vláčil na miesto pikniku, kde sa často nedá ísť autom. Nachysťat ho a zas odchystať, vyčistiť inventár a dôležité vyčistiť miesto, kde sa piknikovalo na to si dávam extra záležať. 

Neprehliadnite: Ak chcete mať bezchybnú pleť bez vrások a akné, základom je správne čistenie: V tomto robia ženy najväčšiu chybu

Aké tipy piknikov, či osláv robíš? Vždy sa držíš presných línií klienta alebo máš aj priestor realizovať sa? 

Piknikuje sa pri rôznych priležitostiach... Zásnuby, narodeniny, rozlúčka so slobodou, teraz moderné veľmi baby shower,  ale najkrajšie ísť len tak na piknik z lásky. 

Keďže ja som blázon do dekorácii, mám všelijaké farebné kombinácie diek a vankúšov, na každú príležitosť iné. Rada splním predstavu klienta, ale vždy sa snažím dať do toho niečo zo seba a vždy sú spokojní a hlavne milo prekvapení o to mi najmä ide. 

Čo máš na tom celom najradšej? 

Najradšej mám tých prekvapených a šťastných ľudí... To je fakt krásne vidieť tú radosť manželky a detí, ak ich prekvapí tatino, alebo naopak minule manželka zorganizovala celú rodinu, akože išli na obed s manželom a deťmi v deň jeho narodenín a tam ho všetci na lúke čakali... manžel bol z toho úplne dojatý.

Je to iný druh zážitku, ako sa ísť prejesť do reštaurácie. Príroda, vôňa, zeleň, ležať pod holým nebom s ľuďmi, ktorých máš rád a k tomu dobré jedlo a pitie...

To ma na tom baví urobiť niekoho šťastného.

Kde čerpáš inšpiráciu? 

Veľa pozerám internet, Pinterest, tam je tej inšpirácie do nekonečna, aspoň mám pocit.. Kreatívny je veľmi aj môj manžel, rada sa s ním radím a veľakrát ma aj uzemní, čo ja veľmi potrebujem, keďže mám tendenciu tam vždy všetko nanosiť a prezdobovať. 

Je niečo, čo ťa pri práci dokáže prekvapiť? (okrem počasia)

No to počasie je, ale to najdôležitejšie, to je niekedy napínavé aj do konca pikniku, ak sa v ten deň schyľuje k búrke. Potom ma prekvapujú komáre, podvečer aj chrústy.

Zatiaľ tvoj nakrajší piknik alebo oslava? 

Najkrajší piknik bol pre mňa zásnubný, ktorý mi prichystal môj manžel, nič som netušila. Potom ten náš svadobný, keďže sme všetkým povedali, nech prídu na piknik a tam sme sa ako prekvapenie zobrali...

Ale každý piknik má pre mňa svoje čaro, pretože za každým je nejaký príbeh... nejaká láska či už partnerská, kamarátska, rodičovská... Myšlienka niekoho prekvapiť

Predsa len si aj mamou a venuješ sa aj herectvu. Dá sa to celé skĺbiť? 

Mám pocit, že herectvo je už pre mňa tiež také hobby. Som neskutočne vďačná za každú príležitosť, ale sama príležitosti vôbec nevyhľadávam. Ale veľmi rada si samozrejme zahrám. Piknikovo je taká sezónna záležitosť, ale o to intenzívnejšia.

Taká príprava pikniku trvá aj niekoľko dní, takže bez pomoci mojej maminy, svokrovcov a manžela by som to nezvládla. Dá sa to teda skĺbiť, ale v prvom rade sa snažím byť matkou takou prítomnou a vedomou. Veľmi ma zaujíma sa vzdelávať o výchove detí a sebarozvoji, to je pre mňa momentálne najdôležitejšie. 

Kto je pre teba najväčšou oporou? 

Manžel, ten ma od začiatku podporuje a pomáha mi vo všetkom.  

Aké máš vízie do budúcnosti? Chceš to celé ešte niekam posunúť? 

Robím to už osem rokov a každým rokom sa to posúva mám pocit, čo sa týka tematiky, dekorácií, príležitostí, požiadaviek klientov. Minule mi jedna klientka, ktorej som pripravovala piknik k jubileu povedala, že je vidno, že to robím dušou, že je to veľmi osobné a že cítiť, že to nerobím vo veľkom a za komerčným ziskom. A to je pre mňa najdôležitejšie, aby to nebolo na bežiacom páse, piknik za piknikom, ale zostalo také osobné... piknik zážitok od Petry Millerovej.

- Najčítanejšie -