Presunúť na hlavný obsah

Ste spolu už dlhšie obdobie a strácate vo vzťahu iskru? Takto si zachránite krachujúci vzťah

Partnerské vzťahy

Ak ste spolu už dlhšie a prechádzate aktuálne náročnejším obdobím, nevzdávajte to. Vzťah je ako rovnica. Len treba vedieť správne zvoliť premenné.

Častokrát si prechádzame fázami odcudzenia, nepochopenia a napokon sa nám láska zmení na rutinu. Ako však vrátiť do inak stabilného vzťahu opäť iskru? Nie je to až také komplikované, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Stačí sa držať skutočne len pár bodov. 

Nenechajte si ujsť: Krásny chlap vás nepodvedie, aj keď si to myslíte: Najväčší neverníci bývajú paradoxne títo

Udržiavajte fázu zamilovanosti

V našom živote sa všetko mení. Nikdy nebudeme presne takí ako vo fáze najväčšej zamilovanosti, alebo v deň svadby. To je úplne normálne a prirodzené. Nezabúdajte však, že človek po vašom boku nie je povinný pri vás zostať stoj čo stoj. Pokiaľ sa nestaráte o to, aby ste obaja cítili lásku a vášeň, začne ju jeden alebo druhý z vás hľadať inde. Musíte znova a znova bojovať o srdce svojho milovaného. Presne ako to bolo prvýkrát. Len vtedy sa dokážete vyhnúť veľkej kríze a zažehnať ju.

Sústreďte sa na pozitíva 

Sústreďte sa na to, čo máte na svojej polovičke radi. To na čo totiž upriamime svoju pozornosť, má aj tendencie rásť. Pokiaľ si budete všímať len chyby toho druhého, uvidíte ich všade. Ak sa však zameriate na pozitívne a pekné veci, odrazu sa ocitnete v inom svete. V takom, kde sa milujete rovnako ako na začiatku. 

Nepokúšajte sa toho druhého meniť

Ak sa rozhodnete s niekým žiť a cítite, že je to ten pravý, nemeňte ho. Vašou úlohou je milovať ho presne takého aký je. To je znak toho, že ste pre seba aj stvorení. Samozrejme, že drobné zmeny sa nerátajú. Nesmiete však meniť podstatu toho druhého. Tomu sa totiž hovorí skutočná láska. 

Čítajte tiež: Tieto znamenia tvoria najharmonickejšie dvojice: Ste po boku toho správneho?

Ak sa budete držať týchto troch základných pravidiel, uvidíte, že váš vzťah naberie úplne iné kontúry. Budete nielen šťastnejší, ale aj spokojnejší a vyrovnanejší. Len na to nesmiete ani počas ťažších dní zabúdať.

Máte po rokoch vzťah harmonickejší alebo skôr riešite viac problémov?

spolu hlasovalo 229 ľudí

- Najčítanejšie -