Presunúť na hlavný obsah

Za hranicami mužského sveta: Po čom muži túžia, no boja sa nám o tom hovoriť nahlas?

Partnerské vzťahy

Len veľmi malé percento mužov, povie svojej polovičke úprimne, čo od vzťahu očakáva a čo je pre nich alfou a omegou, aby to fungovalo. My sme to zisťovali za vás.

 

Sex ako prejav intimity, zblíženia, ale aj ventilu

O tom, že každý jeden muž nedá na dobrý sex dopustiť niet pochýb. Je to pre nich totiž nielen prejav intimity a zblíženia, ale aj akéhosi ventilu.Nezabúdajte však, že je veľmi dôležitý aj obyčajný dotyk. Ak partnera pohladkáte po krku, či vlasoch, cíti sa šťastný a milovaný.

Neprehliadnite: Priateľ pre mňa nevedel urobiť jednu podstatnú vec. Pre niekoho to je maličkosť, pre mňa dôvod na rozchod

Rešpekt

Toto je jedna z najdôležitejších vecí, po ktorej túžia, ale nahlas ju nikdy nehovoria. Potrebujú cítiť, že sú dôležití, že vám na ich názore záleží a veríte im. Neznamená to, že máte chlapovi prikývnuť na každé jedno jeho rozhodnutie, no minimálne by sa o tom mali vždy porozprávať. A rešpektovať jeho rozhodnutie aj v prípade, že práve nekorešponduje s tým vaším.

Chcú cítiť, že sa môžu na svoju partnerku spoľahnúť

Muži jednoducho potrebujú istotu. Rovnako ako ženy. Chcú cítiť, že sa môžu na svoju partnerku spoľahnúť, že jej môžu dôverovať a je tu pre nich, keď ju potrebujú. Istota a bezpečie je niečo ako bezpečný prístav, ktorý vzťah stmeľuje. Preto ak sa na niečom so svojim drahým dohodnete, skúste to aj dodržať a neberte to na ľahkú váhu.

Prečítajte si: Dnešné dvadsiatky sú úplne niekde inde: Muži prezradili, aké sexuálne praktiky na nich použili, aby si získali ich pozornosť

Určitá dávka slobody a nezávislosti je pre nich kľúčová, doprajte im ju

Aj napriek tomu, že muži trávia radi čas s vami, potrebujú aj chvíle pre seba. Nebráňte im v ich koníčkoch a záľubách. Potrebujú určitú dávku nezávislosti. Ak by ste sa im ju snažili vziať, dlhodobá perspektíva vo vašom vzťahu nehrozí. 

Potrebujú počuť slová uznania a chvály, hoci to sami nepriznajú

Každý z nás má rád uznanie a pochvalu. No muži o niečo viac. Nikdy nedehonestujte ich prácu a veci, na ktorým im záleží. Takže ak je na vašej polovičke niečo, čo naozaj obdivujete, povedzte to nahlas. Muži chcú a potrebujú vedieť, ak je s nimi partnerka šťastná. 

- Najčítanejšie -