Presunúť na hlavný obsah

Po rozvode sa chcela stať krajšou, doplatila však na to. Ako vyzerala Donatella Versace pred plastickými operáciami?

Zahraničné celebrity

Keď sa povie meno Donatella Versace, každý vie, o koho ide. Večne opálená, blonďavá módna návrhárka, sa do sveta okrem svojimi úspechmi v móde zapísala aj nepodarenými estetickými zákrokmi, ktoré jej zohavili tvár.

Donatella Versace sa narodila ako posledné, najmladšie dieťa krajčírke Francesce Versace. Okrem dvoch bratov mala istý čas aj sestru Tinu, ktorá však vo veku 12 rokov zomrela. Práve to bolo dôvodom, prečo bratia svoju mladšiu sestru ochraňovali a viac, než otravným súrodencom, pre nich bola dobrou kamarátkou. Skvelý vzťah si Donatella vybudovala obzvlášť s najstarším bratom Giannim, ktorý sa už v skorom veku začal zaujímať o módu. Keď jej Gianni navrhol, aby si prefarbila svoje tmavé vlasy na blond, neváhala ani sekundu. A to dokonca aj napriek tomu, že mala vtedy len 11 rokov.

Prečítajte si: Z nevinného dievčatka sa stala silikónová modelka. Prečo sa Pamela Anderson rozhodla pre plastické operácie?

V čase, keď Gianni založil značku Versace, Donatella študovala na vysokej škole. Napriek študentskému životu sa však rozhodla bujaré večierky vymeniť za spoločnosť svojho brata, za ktorým cestovala každý víkend. Práca súrodenca ju zaujala natoľko, že sa mu rozhodla pomáhať, čím dvojica vytvorila rodinný biznis. Aj keď sa však Donatella zameriavala na marketing a produkciu, Gianni v nej videl múzu. Sestra mu slúžila ako inšpirácia pri viacerých modeloch a rodinné podnikanie sa začalo rozbiehať. Značka absolvovala módne prehliadky a dostávala sa do povedomia pomerne rýchlo. Všetko bolo rozprávkové až do momentu, kým Gianniho v roku 1997 nezavraždili.

Smútok a pocit nedostatočnosti 

Hneď po jeho smrti sa Donatella presunula do Karibiku. „Keď bol môj brat zavraždený, celý svet čakal a pozoroval každý môj krok. 99% ľudí bolo presvedčených o tom, že nezvládnem riadiť biznis. A to som spočiatku myslela aj ja. Môj brat bol kráľom a môj celý svet sa rúcal,'' prezradila pre denník The Guardian. Prvé roky pre ňu boli mimoriadne ťažké. Ako s odstupom času priznala, rolu v tom zohrával kokaín, na ktorom bola 18 rokov závislí, ale aj fakt, že bola tuhou fajčiarkou. S obidvoma závislosťami sa rozhodla skoncovať pre svoje dobro.

Len tri roky po tom, ako sa ju nečakane opustil milovaný brat, zažila Donatella ďalší životný bôľ - jej manželstvo s modelom Paulom Beckom stroskotalo. Práve to bolo impulzom jej prvých estetických úprav. 45-ročná, vtedy už módna ikona, si totiž nepripadala príliš pekná. „Nenarodila som sa ako príliš pekná, ale stále som chcela byť zaujímavá. Zmenila som si vlasy na blond, začala nosiť vysoké opätky - meriam totiž len 158 cm, takže ich nosím stále,'' prezradila ďalej britskému denníku. „Neverím v úplnú prirodzenosť ženy,'' dodala.

Neprehliadnite: Musela mu sľúbiť, že nikdy nepriberie. Melania získala manželstvom s Donaldom Trumpom bohatstvo, ocitla sa však v pekle

Aj keď o svojich estetických zákrokoch Donatella nikdy konkrétne nerozprávala, je jasné, že k dnešnému dňu ich podstúpila desiatky. Výsledok však vyzerá presne opačne, ako si blondína priala - nielenže pôsobí neprirodzene, ale zároveň je pre všetkých plastických chirurgov príkladom toho, ako svoju prácu nerobiť. Viacerí odborníci sa totiž zhodujú na tom, že vykonané zákroky boli príliš invazívne pre tvár, a tak sa namiesto plnších pier dočkala len kačičkovskému efektu. Do dnešného dňa si necháva taktiež pravidelne aplikovať botox, aby sa zbavila pribúdajúcich sa vrások. Niet sa čomu čudovať - Donatella má 65 rokov a všetky nerozvážne rozhodnutia sa na jej výzore podpísali. Kvôli fajčeniu, ale aj nadmernému opaľovaniu, sa jej totiž vytvára zlá textúra pleti, ktorú nedokáže dať dokopy už žiaden chirurg. Nehovoriac o všetekých, nie príliš profesionálne vykonaných zákrokoch, ktoré ju z normálnej ženy zmenili na nepoznanie...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jen (@world_of_nasty),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa STRIP-PROJECT (@stripproject),

- Najčítanejšie -