Presunúť na hlavný obsah

Prepite sa ku kráse! Toto sú drinky z domácich prísad, ktoré s vami dokážu hotové zázraky

Krása

O tom, že by ste denne mali piť pre zdravie a krásu minimálne dva litre vody, ste už zrejme počuli. Vedeli ste však, že už len pár deci dokáže vášmu telu dopriať omladzujúce účinky?

Drink z aloe vera

Aloe vera je považovaná za zázračnú rastlinu. Nielenže dokáže skvelo detoxikovať telo, pomáha pri trávení a žalúdočných vredoch, ale zároveň posiluje imunitu. Nemusíte hneď utekať do lekárne, aby ste si kupovali predražené nápoje s obsahom aloe, stačí, ak si ich poľahky vyrobíte aj doma. Zaobstarajte si tento kvet, ktorý je mimochodom nenáročný na starostlivosť a malú lyžičku dužiny zmiešajte v pohári studenej vody. Pre ochutenie pridajte pár kvapiek citrónovej šťavy a pred konzumáciou nechajte odstáť v chladničke aspoň 10 minút. Už po pár dňoch pocitíte rozdiel na vašej pokožke, ale aj vlasoch.

Prečítajte si: Pleť a oleje: Ktoré sú skutočným zázrakom pre našu pokožku, ktorým by ste sa mali však vyhnúť?

Citrónová voda

Starý, osvedčený recept našich mám je stále jednou z najlepších volieb, po ktorej môžete siahnuť ráno. Už pár kvapiek citrónu s vaším telom dokáže hotové divy - pravidelné pitie teplej vody s citrónom vás dokáže zbaviť miernych vrások, ale aj potlačiť prvotné známky starnutia. Môže za to množstvo antioxidantov a vitamínov, ktoré žltý plod obsahuje. Nehovoriac o tom, že už pár kvapiek citrónu dokáže stabilizovať pH a zanechať vašu pleť čistú. Neuveriteľné koľko toho dokáže, že?

Maca drink 

Máte problém s akné, mastnou pleťou či vypadávaním vlasov? Jednoduchý nápoj z Macy, ktorú môžete nájsť aj pod názvom žerucha peruánska, vás týchto problémov dokáže zbaviť v priebehu týždňa. Z jemného, mierne zapáchajúceho prášku si odoberieme pol čajovej lyžičky a za neustále miešania rozpustíme v teplej vode. Tento prírodný zázrak totiž obsahuje okrem vitamínov a dôležitých aminokyselín zároveň aj fytoestrogén, čo je ženský hormón, ktorý dokáže telo vstrebať prostredníctvom potravy. Práve ten v mnohých prípadoch lieči spomínané neduhy.

Feniklový čaj

Tento typ čaju väčšinou býva podávaný malým bábätkám. Možno budete prekvapení, no mimoriadne priaznivo pôsobí aj na náš organizmus - už šálka čaju vás dokáže zbaviť nafuknutého brucha či zlého trávenia. Nehovoriac o tom, že fenikel taktiež obsahuje istú časť fytoestrogénu, ktorý napomáha ženskému hormonálnemu systému a drží ho v rovnováhe. Dávajte si však pozor, ak máte problémy s prejedaním - fenikel totiž podporuje aj chuť do jedla, a tak je dosť možné, že už po dvoch troch hrnčekoch čaju za deň nebudete vedieť prestať jesť.

Neprehliadnite: Jedlá, ktoré sú zodpovedné za vznik akné: Týmto dajte STOP - ku ak chcete mať krásnu pleť

Jablčný nápoj

Podobne ako voda s citrónom, aj jablkový drink je už starším receptom, ktorí zrejme poznali ešte naše babky. Už lyžica jablčného octu zmiešaná s vodou má pre naše telo antioxidačné a antibakteriálne účinky, čo sa hodí najmä v tomto chladnejšom období. Odporúča sa tiež ľuďom s cukrovkou či vysokým cholesterolom, nakoľko dokáže znížiť hladinu cukru v krvi. Práve tento jav je však mimoriadne obľúbený aj pre ženy, ktoré túžia zhodiť pár kíl. Už po týždennej konzumácii tohto nápoja na svojej váhe zbadáte rozdiel.

Čaj matcha

Káve a jej rôznym variáciám v poslednej dobe konkuruje zelený nápoj zvaný matcha. Výnimočný typ zeleného čaju, ktorý je v ázijskej kultúre známy už storočia má mnoho zdravotných benefitov. Jedným z nich, čím medzi čajmi vyhráva, je vysoký obsah železa. Pravidelný príjem tohto nápoja vám v prípade, že ste náchylní na chudokrvnosť, vráti správnu farbu pleti. Aby toho nebolo málo, neobsahuje žiadne tuky a sacharity a viaceré štúdie dokázali, že je mimoriadne prospešní pri spaľovaní tuku a redukcii hmotnosti. Čo viac treba dodať?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe