Presunúť na hlavný obsah

Menej vrások a pružnejšia pleť za štyri týždne: Kombinácia týchto troch vecí sľubuje zázraky na počkanie

Krása

Pokiaľ chcete dosiahnuť krajšiu, hladšiu pokožku a ubrať si pár rokov, stačí vám ovládať niekoľko trikov. Ak ich skombinujete, výsledok vás milo prekvapí.

Starnutie je nezvratný proces, ktorému sa skrátka nevyhneme. Zväčša je geneticky dané, že ženy najlepšie vyzerajú do 35 rokov. V tom čase sa totiž začínajú kožné procesy spomaľovať. Vieme, dá sa tomu dopomôcť, no treba to robiť vždy tak, aby to bolo čo najprirodzenejšie. Preto je veľmi dôležité do tohto obdobia venovať svojej pokožke naozaj intenzívnu starostlivosť. Ona z toho napokon bude čerpať ešte veľa rokov. Tieto triky sú overené, nedajú na ne dopustiť topmodelky a naozaj fungujú. 

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Pôvabná Keira Knightley opäť zahviezdila: Uprostred noci rozohráva hru zvádzania

1. Správne zloženie vitamínov a minerálov, ustáli procesy v pokožke expresne rýchlo

Základom je používať výrobky s obsahom antioxidantov ako vitamínu C, vitamínu E, extrakt zo zeleného čaju a ovocných kyselín. Tie sú totiž schopné aktivovať prosesy náprav buniek, čo v danom období najviac potrebujeme. Dobré je ak je v nich aj dávka retinolu.

Značka je samozrejme na vás, ale zloženie je kľúčové. Zamerajte sa na to, čo máte v kúpeľni a čo na tvár používate. Takéto prípravky, dokážu hotové zázraky. Už po 4 týždňoch uvidíte zásadnú zmenu na pokožke. 

2. Hydratácia ako základdný pilier alabastrovej pleti

Je jedno, či máte mastnú, zmiešanú, alebo suchú pokožku. Hydratácia je veľmi dôležitá. Dávajte si pozor na pitný režim - ideálne je vypiť 2 litre denne.

Dobré je tiež počas dňa používať na pokožku termálnu vody v spreji. Je to ideálny spôsob, ktorým upokojíte pokožku a eliminujete negatívne vplyvy vonkajšieho prostredia, ktoré ju zaťažujú. Zároveň tak predchádzate vzniku nových vrások. 

Čo sa týka hydratácie, absolútne skvele funguje ranná citrónová maska.  Jej sila je najmä v tom, že výborne sťahuje póry a kožný maz. Šťavu z citróna pomiešajte s lyžičkou kurkumy, s vodou a naneste na pár minút na pleť. Úplne postačia tri. Efekt uvidíte takmer okamžite. 

Inšpirujte sa: Paletky očných tieňov, ktoré si na jeseň získali naše srdcia: Vyberali sme tak, aby ich vedeli používať aj začiatočníčky

3. Zlato menom argánový olej

Argánový olej obsahuje obrovské množstvo prírodného vitamínu E, ktorý pôsobí proti starnutiu buniek, zvyšuje elasticitu pleti, zabraňuje tvorbe vrások a pokožke dodáva prirodzený lesk a vláčnosť.

Pravidelne ho pokojne využívajte na odličovanie, ale aj ako podkladovú bázu pod ma - up. Je úžasným pomocníkom pri pigmentáciách aj problematickej pokožke. Ak spojíte, tieto tri veci a budete sa ich držať štyri týždne, určite sa dostaví efekt, v podobe nádhernej pleti. 

- Najčítanejšie -