Presunúť na hlavný obsah

Dosiahnite krásny snehobiely úsmev aj bez bielenia zubov. Ako na to?

Krása

Azda nie je človek, ktorý by netúžil po krásnom, snehobielom úsmeve. Aj keď v dnešnom svete existuje mnoho rýchlych metód, ktoré vám sľubujú efekt hollywoodskeho úsmevu už za pár hodín, mnoho ľudí sa napriek tomu radšej obracia na prírodné metódy. A my vám prinášame výber tých najlepších.

Dostatočná hygiena

Základom toho, aby ste mali čo najkrajší úsmev, je samozrejme pravidelnú ústna hygiena. Bez toho, aby ste si zuby umývali pravidelne a hlavne správnym spôsobom, to jednoducho nepôjde. Aby ste dosiahli čo najväčší efekt, je potrebné, aby ste si zuby umývali krúživým pohyb minimálne päť minút. Začať by ste mali pri horných zuboch, avšak nezabúdajte na to, že je potrebné umyť celú plochu zubov - to znamená aj zozadu či pri ďasnách. Práve tam sa totiž môže zhromažďovať rôzny povlak, ktorý vám celý efekt dokonalého úsmevu skazí. Ideálne by bolo, ak by ste si zuby umývali trikrát denne - aj po obede, dvakrát za deň je povinná jazda. Nie nadarmo sa hovorí, že večer si umývame zuby pre zdravie a ráno pre krásu. Myslite na to!

Prečítajte si: Aj vám nadmerne vypadávajú vlasy? Dôvodov môže byť hneď niekoľko

Pozor na škodcov

Mnoho ľudí si nevie odpustiť rannú šálku kávy a my vás o to ani nežiadame. Zamyslite sa však, či je potrebné piť kávu niekoľkokrát do dňa - zvlášť v prípadoch, ak si okrem nej radi doprajete pohár červeného vína a ste fajčiarkou. Vedeli ste, že zelený čja, ktorý vám taktiež dodá energiu, je plný polyfénov, ktoré pomáhajú bojovať proti baktériám vytvárajúcim povlak na vašich zuboch? Zďaleka to však nie je jediný účinok obľúbeného nápoja - zelený čaj totiž dokáže zastaviť produkciu kyseliny, vďaka ktorej sa nám tvoria na zuboch kazy či baktérie, aj vďaka ktorým máme zlý dych. Rozhodne stojí za to, aby sme kávu raz za čas nahradili ním, čo poviete?

Zázračná kurkuma

Rastlina, ktorá sa využíva v kouchyni najmä ako korenie, dokáže naše zuby skutočne vybieliť. Mnoho výskumov dokazuje, že kurkuma dokáže vyriešiť hneď niekoľko problémov týkajúce sa zubov. Prospieva však výrazne aj k zdraviu - vie zmierniť opuch a zápal ďasien, paradontitítdu či bolesť zubov. Čo sa týka bielenia zubov, mnoho ľudí zvykne kurkumu prirovnávať k aktívnemu uhliu. Niečo na tom zrejme bude, keďže tieto dve igrediencie často bývajú aj príchuťami zubných pást.

Neprehliadnite: Dávajte si na ne pozor! Tieto potraviny vám dokážu spôsobiť vrásky

Pomôžte si potravinami

Aby ste dosiahli krásny úsmev, odporúčame vám do vášho jedálnička zaradiť niekoľko potravín, ktoré sa o zuby dokážu prvotriedne postarať. Zatiaľ čo je syr plný vápnika a dokáže sa postarať o menšie prasklinky či zachovanie dobrého stavu, uhorka dokáže zachovať povrchovú vrstvu skloviny zubov, čím ich udržuje v akejsi ochrane. Najsilnejší účinok však majú nepochybne jahody, ktoré sú plné vitamínu C a zároveň ich už naši predkovia považovali za skvelý čistiaci prostriedok. Vyskúšajte!

- Najčítanejšie -