Presunúť na hlavný obsah

10 potravín, ktoré perfektne spaľujú tuky: Každý gram tuku dole uvítate a pomôžete si rýchlejšie do plaviek

Chudnutie a diéty

Strava je alfou omegou a ak patríte k tým lenivším, ktoré nestihli cvičiť, čarujte aspoň so svojím jedálničkom.

Nasledujúce potraviny, ktoré sme vybrali pripravia telo na spaľovanie tukov namiesto toho, aby ich ukladali. Napriek tomu, že rybí olej a celkovo omega 3-mastné kyseliny sú číslo 1, my sme sa zamerali na tie, ktoré vám počas leta reálne budú chutiť a je tam veľká šanca, že sa stanú prirodzenou súčasťou vášho jedálnička. 

Inšpirujte sa: Behanie je veľmi efektívne na zhadzovanie prebytočných kíl, ale len v prípade, že sa pri ňom držíte týchto vecí

1. melón

Melón podporuje spaľovanie a vďaka tomu, že vyše 90% tvorí voda, podporuje tiež správne vylučovanie. Udržiava v dobrom stave tiež kosti a zuby. 

2. grapefruit

Rýchly spaľovač, ktorý potláča apetít a naštartuje spaľovanie tukov, predovšetkým na bruchu. Okrem toho je jeho veľkým prínosom to, že zabraňuje zápalom, či vzniku baktérií a plesní.

3. čučoriedky

Hrsť čerstvých čučoriedok denne je skvelý antioxidant pre vaše telo. Obsahuje málo kalórií a má dostatok vlákniny. Dokážu skvelo naštartovať metabolizmus, čistí tráviaci trakt a znižujú cholesterol. 

4. jablko

Nie nadarmo sa hovorí, že jedno jablko denne dokáže s telom a zdravím zázraky. Jablko je bohaté na vlákninu a skvelo prečisťuje organizmus. 

5. sezam

Sezamové semienka sú rovnako prospešné rastlinné tuky, ktoré prispievajú k spaľovaniu tukov v našom tele. 

6. chia

Sú výborným zdrojom omega 3-mastných kyselín, vďaka obsahu minerálov a vitamínov, najmä zinku je tiež skvelý pri podpore vitality a štíhlej línie. 

7. tekvica

Tekvicové semienka bránia kyslosti v žalúdku a potláčajú nadúvanie. Sú výborným zdrojom zinku, horčíka, draslíka či železa. Vďaka proteínom a vláknine sú úspešným bojovníkom s ukladaním tukov.

8. ľan 

Ľanové semienka sú drobné, ale o to viac účinné. Eliminujú toxíny v tele a podporujú pečeň a žlčník. Správne trávenie a pocit zo seba je kľúčom k úspechu cítiť sa fit vo svojom tele. Má nenahraditeľné protizápalové účinky a je skvelou prevenciou voči mnohým vážnym chorobám.

Neprehliadnite: Sirtfood diéta naberá na popularite: Tieto potraviny aktivujú chudý gén v tele a zaslúžia sa o zníženie kilogramov

9. mandle

Stačí hrsť mandlí a váš apetít je ihneď ukľudnený. Nielen to. Mandle prispievajú k dobrému cholesterolu a k redukcii váhy a zníženiu hmotnosti, najmä v oblasti okolo pása. 

10. čili 

Potláča chuť do jedla a to už v maličkom množstve, ale okrem toho je jedným z najznámejších spaľovačov tukov. Zrýchlené trávenie zabezpečí, aby sa tuky neukladali.

- Najčítanejšie -