Presunúť na hlavný obsah

Len nedávno bojovala so zákernou chorobou, dnes už pomáha druhým. Aneta Parišková a jej krásna podpora zúfalej ženy

Slovenské celebrity

Niekoľko týždňov po ukončení chemoterapii sa známa moderátorka vrátila do práce. Okrem iného sa však pridala do krásneho projektu, ktorého zmyslom je pomáhať ženám, ktoré to momentálne najviac potrebujú.

Na prelome apríla a mája Aneta prostredníctvom sociálnej siete oznámila, že ju v období pandémie stretla iná choroba, ako koronavírus - rakovina. „Táto fotka nie je pekná, ani veselá a predsa si ju zarámujem, lebo mi asi zachránila život. Keď ju v noci zbadal môj otec, zavolal mi z Košíc, aby som si okamžite zavolala záchranku, lebo mi ide o život. Navretá cieva na krku, niekoľkotýždňové strašné svrbenie celého tela, tlak na hrudi a v hlaave, pocit škrtenia a únava. To všetko som pripisovala len extrémnemu stresu, ktorý nám priniesli tieto čudné koronačasy. Nemala som horúčky, ani žiadne hrčky, či zväčšené uzliny, ten môj lymfóm si rýchlo a zákerne narástol za hrudnou kosťou,'' napísala sympatická moderátorka k fotke s tým, aby ľudí varovala a aby si dávali na svoje zdravie čo najväčší pozor. 

Prečítajte si: Naty Kerny o vegánstve, ekológii a práci influencerky: Ako sa snaží prispieť ku krajšiemu svetu?

Takmer okamžite nasledovala liečba chemoterapiou. Aneta preležala na oddelení 45 dní, počas ktorej sa jej dostávalo tej najlepšej zdravotnej starostlivosti. Aj keď boli pre ňu tieto chvíle nesmierne ťažké, oporou jej bola najmä jej rodina a priatelia. „Intenzívna chemoterapia sa pre mňa skončila, aj jej vedľajšie účinky sa podarilo zvládnuť. Čo bude ďalej, uvidíme... Zatiaľ sa budem snažiť len normálne žiť,'' vyjadrila sa na margo svojho zdravotného stavu pred niekoľkými týždňami.  A zdá sa, že jej to ide na výbornú - pretože nielenže funguje v bežnom živote, ale zároveň myslí aj na druhé ženy, ktoré potrebujú pomoc.

Pomoc pre ženu s chorými deťmi 

Slovenská umelkyňa Jana Brisudová vytvorila umelecké dielo s názvom „NÁDEJ“ a na jeho základe vznikla limitovaná edícia strieborných brošní. „Rozhodla som sa sériu desiatich unikátnych očíslovaných brošní venovať na podporu príbehov uverejnených na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk,“ vysvetľuje umelkyňa. „Príbehy žien zasiahnutých koronakrízou chytili za srdce aj známe ženské osobnosti, ktoré sa stali ambasádorkami projektu,“ dopĺňa koordinátorka projektu Helena Tomková. 

Projekt vznikal niekoľko mesiacov. „Dostávali sme veľa príbehov žien, ktoré sú v zúfalej situácii. Tieto ženy sú hrdinkami dnešných dní, pretože neľahkú situáciu zvládajú samy s deťmi. Príbehov bolo veľmi veľa, my sme vybrali 10 pre nás najsilnejších,“ objasňuje zmysel projektu Ženy ženám Romana Strapáková z portálu, ktorý celú túto peknú akciu vytvoril. Tým, že sa ambasádorky, medzi nimi aj Aneta Parišková postavia za jednotlivé príbehy, vytvoria akoby pomyselnú ochranu a tým nevystavia ženy a ich deti nepríjemným pocitom zo zverejnenia ich situácie. Aneta konkrétne zastupuje slobodnú mamičku so štyroma detičkami, ktoré sú zdravotne znevýhodnené. Nakoľko majú vážne diagnózy a nálazy, žena nesmie pracovať a je odkázaná len na príspevky. Tie jej však sotva stačia na pokrytie nájmu.

Do krásneho projektu sa zapojili aj iné známe ženy - medzi nimi redaktorka Veronika Cifrová Ostrihoňová, speváčka Mária Čírová, herečka Monika Hilmerová či športovkyňa Nastja Kuzminova. A do 28.novembra máte možnosť pripojiť sa aj vy.

Neprehliadnite: Rozhovor s Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou: Nemám pocit, že som toho zatiaľ nejako veľa dosiahla

- Najčítanejšie -