Presunúť na hlavný obsah

Prehliadka farieb a vkusu. To najlepšie z inaugurácie nového prezidenta Spojených štátov

Zahraničné celebrity

Spojené štáty americké sa pred dvoma dňami dočkali oficiálne nového prezidenta. Hlavou zeme sa stal Joe Biden a jeho inaugurácia patrila nepochybne k najsilnejším momentom americkej histórie.

Aj keď na inauguráciu Joea Bidena poukazovalo niekoľko známych tvári, ktoré sa nebránili potešeniu z toho, že sa stal 46-tym prezidentom Spojených štátov, skutočnú pozornosť priťahovala aj samotná inaugurácia. Išlo totiž o historický moment - prvýkrát v histórií sa totiž stala viceprezidentkou žena, advokátka a demokratická politička, Kamala Harris. Práve ženy upriamovali pozornosť počas celého slávnostného večera, ktorý sledovalo milióny ľudí zo všetkých kútov sveta.

Kamala Harris

Prváv viceprezidentka Spojených štátov bola nepochybne najvýraznejšou ženou večera. 46-ročná bývalá senátorka Kalifornie sa na túto výnimočnú udalosť obliekla naozaj ukážkovo. Zvolila si kabát a šaty v odtieni kráľovskej modrej farby, čo jej nielen dodalo na vážnosti a akomsi prezentovaní vyššieho postavenia, ale zároveň sa jej táto farba skvelo hodí k olivovej pleti. Najväčšou ozdobou však bol nepochybne jej úsmev, ktorým veru nešetrila - a aj spoza rúška bolo vidieť, aká je šťastná a žiari. Nuž, aby nie, podaril sa jej historický počin!

Jill Bidenová

Súčasná prvá dáma, učiteľka Jill Bidenová, zaujala médiá už krátko pred inauguráciou. Médiámi totiž obehla informácia o tom, že napriek tomu, že sa stáva dôležitou ženou v postavení krajiny, nemá v pláne opustiť svoje terajšie zamestnanie. Učiteľkou chce ostať čo najdlhšie a samozrejme podľa toho, ako jej to jej nová funkcia dovolí. Na vyhlásenie svojho manžela za prezidenta si zvolila svetlomodrý kostým so sakom. Celý outfit doplnila nápaditým perlovým náhrdelníkom, čím nepochybne splnila účel - a bola skutočnou prvou dámou. 

Michelle Obama

Bývalá prvá dáma a veľmi dobrá priateľka súčasného amerického prezidenta a jeho manželky, Michelle Obama, prišla na inauguráciu po boku svojho manžela Baracka. Práve pre Baracka pracoval Biden v minulosti a za jeho vlády bol dokonca viceprezidentom. Manželia sa z nového prezidenta úprimne tešili. Michelle si na túto udalosť zvolila bordový nohavicový kostým, ktorý doplnila zlatým opaskom a čiernymi rukavicami. Aj keď pôsobila elegantne, nepritiahla na seba žiadnu pozornosť - avšak koniec koncov, toto podujatie predsa nebolo o nej.

Lady Gaga

Príležitosť zaspievať americkú hymnu sa dostalo speváckej hviezde Lady Gaga. „Milujem týchto dvoch hrdinov - prezidenta Bidena a viceprezidentku Harrisovú.. a ich úžasné rodiny. Ďakujeme za vašu odvahu a priazeň,'' napísala k fotografii zo stredy speváčka. Na túto počesť si zobrala dlhé, pompézne šaty, ktoré nepochybne vyjadrovali vážnosť a zároveň prestížnosť udalosti.

Jennifer Lopez

Ďalšou speváčkou, ktorá počas inaugurácie vystúpila, bola latinsko-americká speváčka Jennifer Lopez. Tá si pre túto udalosť zvolila o čosi jednoduchší outfit, než jej kolegyňa z brandže a svoj kostým zladila do bielej farby. Nepochybne možno povedať, že napriek tomu, že sa jednalo o vážený večer, nikto zrejme nečakal, že JLo zvolí až takúto eleganciu - speváčka bola totiž až po krk zahalená v bielej, čipkovanej halenke a celý jej outfit dokonca dotvárili aj rukavice či baretka. 

- Najčítanejšie -