Presunúť na hlavný obsah

Meghan Markle už rok nie je súčasťou kráľovskej rodiny. Napriek tomu zarába milióny

Zahraničné celebrity

Približne pred rokom bývalý vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu prostredníctvom sociálnej siete oznámili, že sa vzdávajú svojho postavenia v britskej monarchii.

V čase, keď princ Harry so svojou manželkou prostredníctvom Instagramu oznámili, že sa vzdávajú svojho postavenia - a tým pádom aj výhod, ktoré post v kráľovskej rodine ponúkal, vyvolali obrovský ošiaľ. Napriek tomu, že z britskej monarchie chceli odísť v tichosti a nenápadne, bez väčších škandálov, dosiahli pravý opak. Niet sa čomu čudovať, len pár týždňami pred prehlásením sa totiž v médiách začalo špekulovať o tom, či sa dnes už bývalá vojvodkyňa zo Sussexu vracia k herectvu. Oznámenie, ktoré prišlo začiatkom roka 2020, tak tieto klebety len potvrdilo. 

„Po mnohých mesiacoch úvah a interných diskusií sme sa tento rok rozhodli uskutočniť prechod v podobe začatí vytýčenia progresívnej novej úlohy v rámci tejto inštitúcie. Máme v úmysle ustúpiť ako „starší“ členovia kráľovskej rodiny a pracovať na tom, aby sme sa stali finančne nezávislí, a zároveň naďalej plne podporovať jej Veličenstvo kráľovnú. Cítime sa pripravení vykonať túto úpravu s vaším povzbudením,'' zverejnila na sociálnej sieti oznam dvojica.  

Už od začiatku neplánovali ostať vo Veľkej Británii. „Plánujeme vyvážiť náš čas medzi Spojeným kráľovstvom a Severnou Amerikou a naďalej si ctiť svoju povinnosť voči kráľovskej rodine. Táto geografická rovnováha nám umožní vychovať nášho syna a zároveň poskytnúť našej rodine priestor na zameranie sa na ďalšiu kapitolu,'' uviedli na margo toho, kde budú pôsobiť. Práve to však spôsobilo diskusiu, do ktorej sa údajne nepriamo zapojila aj samotná kráľovná. Podľa zdroja blízkeho kráľovskej rodine si totiž aj samotná Alžbeta myslela, že Meghan jej vnuka využila len na to, aby sa preslávila vo svete šoubiznisu. Dovtedy bola totiž podpriemernou herečkou, ktorá si v žiadnych výrazných rolách nezahrala. 

Prečítajte si: Seriál The Crown si obľúbilo tisíce Slovákov. Ktoré veci v ňom sú však pritiahnuté za vlasy?

Zmluva s Netflixom a Spotify

Aj keď sa Meghan s Harrym vzdali zároveň peňazí britských daňových poplatníkov a začali byť finančne nezávislými, pravdou je, že úroveň ich životného štýlu sa neznížila, práve naopak. Dôkazom toho je aj fakt, že si kúpili luxusný dom v hollywoodskej prominentnej štvrti v hodnote 14,7 miliónov dolárov, ale aj to, že si dvojica platí vlastnú ochranku. Tú im totiž kráľovská rodina pochopiteľne zatrhla.

Momentálne má Meghan Markle hneď niekoľko vplyvných zmlúv. Jednou z najvýraznejších je momentálne kontrakt so Spotify, ktorý prominentnému páru platí približne 10 miliónov dolárov ročne. Mať vo svojom podcaste exkluzívne bývalú členku kráľovskej rodiny je prestíž, akú sa nepodarilo mať ešte nikomu. Niet čudo, že sa o bývalú vojvodkyňu zaujíma aj Netflix, ktorý jej ponúkol účinkovanie v šou o nevestách vydávajúcich sa na druhýkrát. Meghan túto ponuku údajne prijala a už len za jednu epizódu jej cinkne na účte mastná suma. Zdá sa, že sa pomaly, ale isto bývalá vojvodkyňa vracia pred kamery. To sa však nepáči kráľovnej Alžbete, ktorá je nad správaním páru pohoršená. A to najmä preto, že sa priživujú na udalostiach kráľovskej rodiny - manželka princa Harryho sa totiž podľa viacerých informácií chce vrhnúť aj do relácie a rozhovorov, ktoré prezradia tajomstvá britskej monarchie. Samozrejme, ako to pri prestížnom mene, ktoré ona už nepochybne má býva, dostane štedro zaplatené.

Neprehliadnite: Dohodnuté divadlo? Princ Charles Diane ešte deň pred svadbou oznámil, že ju nemiluje