Presunúť na hlavný obsah

Meghan Markle zažíva obrovskú bolesť. Bývalá vojvodkyňa prišla o svoje bábätko

Zahraničné celebrity

Americká herečka, ktorá sa dostala do svetovej pozornosti najmä kvôli vzťahu s princom Harrym, urobila výnimku a médiám porozprávala o najväčšej bolesti vo svojom živote.

Už od začiatku, ako sa začala pohybovať Meghan okolo kráľovskej rodiny, sa rozhodla americká herečka strážiť svoje súkromie. Okrem toho, že si zrušila všetky sociálne siete, ako jej kráľovský protokol prikazoval, zároveň od seba odstrihla všetkých ľudí, ktorí zdieľali dôverné informácie o nej alebo jej živote, s médiami. Výnimkou nebola ani jej rodina a tobôž otec, ktorý sa o informácie o Meghan neštítil predávať médiám. V čase, keď sa už stala oficiálnou súčasťou kráľovskej rodiny, vojvodkyňou zo Sussexu, dokonca na bulvár podala žalobu. Súd však prehrala a nepochybne za to mohol aj fakt, že kedysi to bola práve ona, ktorá informácie o sebe predávala médiám s tým, aby sa dostala do povedomia a stala sa slávnou. 

Prečítajte si: Osvojte si ranné rituály Lady Amelia Windsor: Mladučká kráska sa stala inšpiráciou aj pre Meghan Markle

Príchod Archieho, odchod z kráľovstva

Už krátko po tom, ako porodila synčeka Archieho, sa svet začal zaujímať o tom, kedy plánujú ďalšieho potomka. Meghan má totiž tesne pred 40tkou a nikdy sa nebránila faktu, že by chcela aspoň dve deti. Všetci tak netrpezlivo čakali, kedy vojvodkyňa oznámi druhé tehotenstvo. Namiesto toho sa však na prelome nového roka dočkali šokujúceho vyhlásenia. Tak, ako Meghan, aj Harry sa vzdávajú svojho postavenia v kráľovskej rodine a chcú žiť vlastným životom. Toto rozhodnutie vnieslo do britskej kráľovskej rodiny mnoho kontroverzií - zatiaľ čo niektorí vyjadrovali súhlas a pochopenie s rozhodnutím dvojice, kráľovná Alžbeta z toho nadšená nebola. Podľa zdroja z blízkeho okolia kráľovskej rodiny si totiž o Meghan začala myslieť, že si Harryho zobrala z výpočitavosti. Jej obavy zrejme potvrdilo aj Meghanino rozhodnutie vrátiť sa ku hereckej kariére. Nie je žiadnym tajomstvom, že teraz sa jej ponuky hrnú jedna radosť - veď kto by nechcel mať vo svojom filme či šou bývalú členku kráľovskej rodiny? 

Dvojica sa presťahovala do Los Angeles, paradoxne, konkrétne do najprominentnejšej hollywoodskej štvrti. Herečka začala byť zhovievavejšia aj voči novinárom. Denníku The New York Times dokonca poskytla otvorený rozhovor, ktorý všetkých šokoval. V ňom totiž Meghan priznala, že spolu s Harrym boli v radostnom očakávaní z ďalšieho potomka. Toho sa však priviesť na svet nepodarilo. 

Neprehliadnite: Toto by na ňu netipoval nikto. Pozrite sa, ako Kate Middleton zbalila princa Williama

Nečakaný potrat

„Po tom, ako som Archiemu vymenila plienku, som zacítila ostrý kŕč. Zložila som sa na zem, pričom som ho mala stále v náručí, pospevovala som uspávanku, aby som nás oboch upokojila. Ten veselý tón bol v kontraste s mojím pocitom, že niečo nie je v poriadku. Ako som zvierala v náručí moje prvé dieťa, vedela som, že strácam moje druhé,'' prezradila Meghan. „O pár hodín neskôr som ležala v nemocničnej posteli, držala môjho manžela za ruku. Cítila som horúčavu v jeho dlani a pobozkala som ho na ruku, ktorá bola mokrá od našich sĺz. Pozerala  som na studené biele steny, snažila si predstaviť, ako sa z tohto vyliečime,“ rozrozprávala sa pre americké média.

Nakoniec však pochopila, že práve rozprávanie je niečo, čo jej môže pomôcť prekonať obrovskú bolesť a smútok. ,,Stratiť dieťa je žiaľ, ktorý sa takmer nedá uniesť. Zažili ho mnohí, no hovorí o ňom len minimum ľudí,“ uvádza manželka Harryho. Podľa jej slov možno urobiť zmenu v tom, že o tom budeme ako ľudstvo viac rozprávať. 

- Najčítanejšie -