Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Skvelý úspech v čase pandémie: Slovenská modelka Katarína Janíčková pre Dolce & Gabbana

Modeling

Slovenská modelka a finalistka Schwarzkopf Elite Model Look Katarína Janíčková sa počas pandemickej doby prebojovala medzi modelky talianskej značky Dolce & Gabbana.

Je to už rok, čo sme sa fashion priemysel musel prispôsobiť pandémii a zvoliť prehliadky na diaľku a teda bez divákov. Publikum sa presunulo online a módne shows sa prispôsobili dobe, pričom dizajnéri a svetové špičky sa snažia reagovať na súčasnú situáciu prostredníctvom svojich kolekcií. Jednou z najzaujímavejších bola aj prehliadka Dolce & Gabbana jeseň/zima 2021/2022 počas milánskeho týždňa módy. Futuristický štýl a nádych 90. rokov zmenil identitu modeliek na nepoznanie. Jednou z vyvolených, ako to možno v tejto dobe nazvať, bola aj slovenská modelka a finalistka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre SR Katarína Janíčková.

Po tejto sezóne si uvedomujem, že nie je fashion week ako fashion week. Najmä v období aktuálnej pandémie. Každá značka sa snažila naplánovať svoju tohtoročnú show najlepšie, ako sa dalo. A práve značke Dolce & Gabbana sa to podľa mňa podarilo úplne skvelo,“ prezradila v úvode Katarína. 

Čítajte tiež: Jedna z najúspešnejších slovenských modeliek opäť boduje: Zatvárala show Victorie Beckham!

Vplyv 90. rokov a futurizmu

Prehliadka bola špecifická tým, že sa niesla v duchu 90. rokov a s nimi spojeným nádychom akéhosi futurizmu. Jednoducho show, na ktorú sa nezabúda, čo potvrdila svojimi slovami aj samotná modelka:Outfity sa niesli v duchu deväťdesiatych rokov, ale celková atmosféra prehliadky bola silno futuristická. Roboty a farebné svetlá reflektorov tejto prehliadke dali šmrnc, aký som ešte nezažila. Bolo to uletené a kreatívne, no v konečnom dôsledku to tvorilo skvelý celok.

Celý tento zážitok som spracovávala ešte niekoľko dní potom. Dizajnéri odviedli skvelú prácu a ja nemôžem byť vďačnejšia, že som mohla byť súčasťou tejto dokonalej módnej šou, aj keď bez divákov,“ neskrývala svoje dojmy z prehliadky slovenská modelka Katarína Janíčková.

VIDEO: Katarína Janíčková počas fashion show Dolce & Gabbana

Počas pendémie je to ešte väčší úspech

„Som veľmi šťastný, že sa Katke podarilo na milánskom fashion weeku prebojovať medzi modelingovú elitu,“ vyjadril sa riaditeľ Elite Model Management pre SR a ČR Saša Jány. Modelingový expert objavil tie najznámejšie slovenské a české topmodelky a z nášho pohľadu je akýmsi vizionárom toho, ktoré tváre sú predurčené na úspech. V čase pandémie však aj modeling prechádza zmenami a prehliadky sú iné, ako tomu bolo ešte pred rokom.

Dnes je veľmi náročné pri obmedzenom cestovani a zníženom počte modeliek na prehliadkach sa vôbec prebojovať do takýchto šou. Vlastne je to asi väčší úspech ako pred covidom,“ hovorí Saša Jány a na margo úspechu Kataríny Janíčkovej opäť prízvukoval, že modeling nie je len o kráse, ale aj o osobnosti a celkovej „výbave“ modelky: Katka tak navazuje ako finalistka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look na úspechy svojich kolegýň z agentúr Elite Bratislava a Elite Praha. Je príkladom toho, že samotná krása nestačí. Katarína má výbornú komunikáciu a štýl a dokáže zdolávať náročnejšie a nové ciele.“

Neprehliadnite: VIDEO: Najúspešnejší Slovák, ktorému sa život otočil o 180 stupňov, a to za 1 rok: Andrej Chamula boduje vo svete modelingu

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe