Presunúť na hlavný obsah

Vzorec krásy a najžiadanejšie ženy: Vypočítajte si, ako veľmi sa k nemu približujete a ktoré ženy mužov najviac priťahujú

Krása

Pre niekoho povrchná záležitosť, no ruku na srdce, kto z nás si nevyberá partnera podľa toho, ako vyzerá? Krása je jedna vec, ostatné prednosti vec druhá.

Krása je veľmi relatívna, s čím súhlasíme. To, čo sa páči nám, sa niekomu inému páčiť nemusí. Aj preto slovné spojenie ideál krásy rozdeľuje ľudí na dva tábory. Tých, ktorí tomu veria a tých, ktorí tvrdia, že všetko je výmysel a subjektívny pohľad. Keď však nahliadneme do histórie, zistíme, že už od pradávna sa riešilo niečo ako ideál krásy a dokonca možno ešte viac ako sa nám to dnes javí. 

Inšpirujte sa: Aký je váš index ženskej príťažlivosti? Tieto dve veci prezradia, koľko mužov z vás nevie spustiť oči

Zlatý rez a vzorec krásy 

Určite každý z vás počul už o tzv. zlatom reze. Ide o matematický výpočet, na základe ktorého vzniká také estetično, ktoré lahodí nášmu oku. Všetko (nielen ľudská tvár), čo je podľa tohto vzorca je pre väčšinu ľudí atraktívne. Krása a umenie ide ruka v ruke a aj preto sa zlatý rez využíval v umení, v ktorom sa stvárňovali ženy vo svojej najkrajšej podobe. Zlatý rez však neurčuje len črty tváre, ale aj proporcie tela. 

Tzv. „Božská proporcia“ sa skrýva za číslom 1, 618

Zlatý rez určuje úsečka rozdelená na dve časti – dlhšiu a kratšiu, pričom pomer kratšej ku dlhšej je rovnaký ako pomer dlhšej k celkovej dĺžke úsečky. Za ideálny výsledok sa pritom určila hodnota 1, 618, ktorá predstavuje akúsi „božskú proporciu“. Pracovali s ňou mnohí významní umelci svetového plátna, ale pracuje sa s ňou dodnes a to v rôznych oblastiach, nielen v umení, architektúre, kráse a dokonca sa od neho odvíja aj ponuka zákrokov estetickej medicíny, čo je koniec koncov aj pochopiteľné. 

Vypočítajte si podľa vzorca, ako veľmi sa blížite k ideálu krásy

Dnes už existujú rôzne kalkulačky a výpočty, ktoré si môžete urobiť online na základe parametrov vašej tváre. Proporcie medzi výškou a šírkou tváre alebo dĺžka pier k šírke nosa o vás odhalia, ako ste na tom. Čím viac sa priblížite k číslu 1, 618, tým viac sa približujete k ideálu krásy. 
Sexsymbol Marilyn Monroe sa svojou vizážou takisto približovala zlatému rezu. Spomedzi kráľovských rodín sa najviac priblížila tomuto číslu princezná Diana, Meghan Markle možno pre niektorých prekvapivo „predbehla“ Kate Middleton, aj keď v prípade získania si sympatií je poradie opačné, aspoň ako prezentujú médiá. 

Neprehliadnite: Vypočítajte si svoje osudové číslo. Určuje nielen vašu povahu, ale aj budúcnosť

Využíva sa aj v estetickej medicíne

Honbu za dokonalosťou môžeme vyčítať aj na základe čoraz viac rastúcej estetickej medicíny. Kliniky krásy rastú ako po vode a biznis v tomto priemysle tiež. Vyzerá to, že postupom rokov bude stále silnieť a svedčia o tom aj vzory, ktoré medzi slávnymi celebritami vládnu u mladých dievčat. Zdá sa, že nová generácia je úpravám oveľa viac naklonenejšia ako tá predošlá. Zatiaľ čo v minulosti sme každý jeden zákrok na žene analyzovali a nevyhli sme sa ani odsudzovaniu, postupom rokov sa to mení a vy tak možno ani netušíte, koľko žien vo vašom okolí koľko toho majú porobeného či už na tvári alebo na tele. Šikovné triky lekárov sa totiž takisto zdokonaľujú a dokážu všetko urobiť podľa prianí samotnej majiteľky tela. Niektoré túžia po prirodzenosti, iným neprekáža, keď je rozdiel viditeľnejší. Každá sme skrátka iná a najdôležitejšie je akceptovať sa také, aké sme a neodsudzovať hneď niekoho. Žijeme v dobe, keď každá žena má možnosť voľby a ak sa jej niečo páči, nechajme ju, nech si každý robí vo svojom živote, čo chce. Obzvlášť, čo sa týka vzhľadu

Na druhej strane, netreba za všetkým hľadať len dokonalosť. Tá môže byť časom nudná a súčasnosť tiež poukazuje na rozmanitosť ženskej krásy, v ktorej, naopak, vynikajú tie, ktoré sú „iné“ a niečím zaujímavé. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe