Presunúť na hlavný obsah

Kate Winslet priznala, že ju za rolu v Titanicu kritizovali. Dôvodom boli jej kilá navyše

Zahraničné celebrity

Obľúbená herečka stvárnila jednu z najikonickejších postáv súčasnej kinematografie. Aj keď jej priniesla veľkú slávu, mnohí netušili, že jej predchádzalo aj trápenie.

Kate Winslet sa ku kariére herečky nedostala len tak náhodou. Už od skorého veku bolo jej ambíciou preraziť vo svete kinematografie, tak ako jej otec. Žiaľ ten nebol úspešný natoľko, aby ho živilo len herectvo, a tak kvôli tomu, aby podporoval svoje deti, ťahal pomocné šichty, ktoré by rodine čo to zarobili. Aj vďaka tomu mohla Kate od 12-tich rokov navštevovať špeciálnu školu, kde sa pripravovala práve na hereckú kariéru. 

Už ako tínedžerka sa objavila v niekoľkých televíznych reklamách a seriáloch. Jej debut prišiel ešte skôr, než sa dalo čakať. V čase, keď mala len 22 rokov, totiž získala postavu Rose vo veľkolepej snímke Titanic. Vtedy ešte nikto netušil, aký ošiaľ film spôsobí a že sa z hlavných postáv stanú svetové hviezdy doslova z dňa na deň. Až po dlhých rokoch dnes už 45-ročná herečka priznala, že to nebola prechádzka ružovou záhradou. Nie však samotné natáčanie ako to, čo legendárny film spôsobil. 

Prečítajte si: Krv a mlieko. Mladá herečka Ariel Winter dokazuje, že v šoubiznise neprerazia len ultraštíhle ženy

Body-shaming a kritika 

S mediálnym ohlasom Kate počítala. To, čo však nastalo už krátko po premiére, jej pripomínalo peklo. „Bolo to až smiešne, aké šokujúce, kritické a aké priame boli ku mne bulvárne média,'' priznala v otvorenom rozhovore pre The Guardian a dodala, že sa jej nejeden titulok dotkol. „Stále som sa hľadala a rozmýšľala nad tým, kto vlastne som, keď som zrazu čítala komentáre na moju veľkosť oblečenia, váhu, ktorú som vtedy mala, informácie o tom, akú dietu údajne držím, aby som sa kíl zbavila... čítať to bolo zničujúce a strašné,'' vyjadrila sa Kate.

Aby toho nebolo málo, do Kate si rýplo aj niekoľko známych osobností. Medzi nimi aj komička Joan Rivers, ktorá na túto tému zažartovala skutočne nevhodným spôsobom. „Ak by herečka schudla aspoň tých päť kíl, Leo mohol ešte žiť,'' zavtipkovala na adresu Winslet.

„V mojich 20-tich rokoch ľudia hovorili o mojej váhe príliš veľa. Zavolali ma, aby som sa vyjadrila aj ja. Potom som však dostala označenie gulička, ktorá si nechráni súkromie,'' vysvetlila to, ako sa k vtedajšej situácii postavila. Napriek tomu si však do dnešného dňa stojí za svojím, a tak, ako je so sebou spokojná teraz, bola aj vtedy. Svoj vplyv chce však využiť na to, aby upozorňovala aj na túto tému body-shamingu, ktorý je v 21.storočí neprípustný. Žiadna žena by sa nemala cítiť zle preto, koľko váži. A už vôbec nie vo veku, kedy sa vyvíja.

Neprehliadnite: Dospievanie je ako jazda na horskej dráhe: Selena Gomez má pre mladé ženy jeden silný odkaz

- Najčítanejšie -