Presunúť na hlavný obsah

Krv a mlieko. Mladá herečka Ariel Winter dokazuje, že v šoubiznise neprerazia len ultraštíhle ženy

Zahraničné celebrity

23-ročná herečka sa primárne pohybuje v prostredí dabingu, no jej tvár je známa aj z televíznych obrazoviek. Slušnú základňu fanúšikov má aj na sociálnej sieti a zdá sa, že sľubná kariéra ju ešte len čaká.

Mladá herečka začala so svojou kariérou už pomerne skoro. Ako malé, štvorročné dievčatko, sa objavila v reklame na známy spotrebič a od toho momentu sa jej ušlo zopár menších hereckých úloh. Jednalo sa o pomerne známe seriály, akými sú Monk či seriál Kosti - a aj keď sa mohlo zdať, že výkony Ariel nezaznamenali žiaden väčší úspech, faktom bolo, že ju vhupli nielen do sveta herectva, ale aj šoubiznisu. Už ako mladá tínedžerka si totiž zarábala pomerne slušné peniaze. Do médií sa dostala najmä vďaka sporu s mamou, ktorá spravovala jej majetok. Po dlhých mesiacoch ťahania sa po súdoch a opatrovníctva staršej sestry sa však medzi mamou a dcérou nakoniec všetko urovnalo. 

Ariel pôsobila primárne v dabingovej sfére. Jej hlas je známy najmä tým najmladším, nakoľko dabovala známe detské rozprávky. V roku 2009 sa jej však podarilo získať úlohu v populárnom americkom seriáli Taká moderná rodinka. Napriek tomu, že v ňom stvárnila nie príliš výraznú bifľošku Alex Dunphyovú, jej sláva začala pomerne rýchlo stúpať. 

Prečítajte si: Ženy s krivkami získavajú na popularite: Plus size modelky, ktoré menia pravidlá v módnom biznise

Kráľovná kriviek a sociálnych sietí

Dnes sleduje Ariel na Instagrame takmer 5 miliónov ľudí a je jasné, že to nie je len vďaka skvelému hereckému výkonu, ktorý podala v spomínanej šou. Ariel okrem iného šíri totiž body-positivity, ktorá odkazuje na to, že ženy majú milovať svoje telo také, aké je. Napriek tomu, že ona sama má krásnu, závideniahodnú postavu, sa stretáva s body-shamingom a nepeknými komentármi bez toho, aby si ich sama vyžiadala. Aj to je jeden z dôvodov, prečo mladá herečka upadla do depresií a momentálne sa lieči pod dohľadom lekárov. 

„Ľudia na internete sú strašní. Trápilo ma to dlhé roky - a stále trápi. Nikdy to neodíde,'' prezradila krásna hviezda s tým, že s nepríjemnými komentármi snaží vyrovnať. „Keď vás niekto, tka ako mňa, volá tučná štet*a, nie ste šťastní a necítite sa z toho dobre. Nezáleží na tom, ako vyzeráte, nezáleží na tom, ako ste vyzerali predtým. Stále čítate to isté,'' priznala v rozhovore pre TeenVogue a dodala, že tento proces pre ňu rozhodne nebol ničím ľahkým. Napriek tomu je vďačná za to, aká je dnes a snaží sa šíriť osvetu.

„Keď som mala 11 rokov a začínala s natáčaním seriálu, bola som plochá, nemala som žiadne krivky a ľudia ma za to kritizovali. Zrazu sa moje telo postupne začalo meniť a stala sa zo mňa žena krv a mlieko. Nevedela som to spracovať a aj tak som dostávala mnoho hejtu. Snažila som sa diétovať a zhodiť tie kilá, no v konečnom dôsledku som nerobila nikoho šťastným - a sama som nebola šťastná. Viedlo to k depresiám a úzkosti.''

Neprehliadnite: Realita vs. Photoshop: Raz ostro kritizujú retuš a bojujú za práva žien, potom si samy nechávajú vylepšiť telá a klamú

- Najčítanejšie -