Presunúť na hlavný obsah

Takto funguje krása na sociálnych sieťach: Gigi Hadid apeluje na ženy, aby netúžili po dokonalosti

Zahraničné celebrity

Sociálne siete prezentujú ilúziu krásy, ktorej tisíce žien po celom svete veria. Známa topmodelka sa snaží ukazovať pravú tvár a apeluje na ženy, aby netúžili po dokonalosti.

Ak sa budete hnať za dokonalosťou, je veľmi pravdepodobné, že stratíte samú seba

Gigi Hadid je nádherná, mladá, úspešná, má krásnu rodinu a preto sa ani nemôžeme čudovať, že je sama považovaná a vnímaná za dokonalú. Ona sa však proti tejto skreslenej predstave o sebe, snaží bojovať. A presviedča ženy o presnom opaku.

Dokonca priznáva, že na vlastnej koži zažila šikanu, osočovanie a negatívne reakcie na jej osobu. So všetkým sa stretla v reálnom živote, ale aj na platformách sociálnych sietí.

"Ono je naozaj jedna strana to ako sa prezentujete a ďalšia ako adresát, vníma vašu osobu. Myslím, že mnohé z nás sa dostali do fázy, kedy si prestávajú uvedomovať skutočnú realitu a zaoberajú sa tým ako pôsobia na instagrame. Mnohokrát je to akási vízia ilúzie, po ktorej túžime a ku ktorej sa samy chceme dopracovať. Je to veľmi častá vlastnosť nás žien. Predbiehať sa v tom, v čom sme najlepšie, chcieť byť lepšia ako tá druhá."

Prečítajte si: Kate Winslet priznala, že ju za rolu v Titanicu kritizovali. Dôvodom boli jej kilá navyše

"Pre mňa osobne, bol v tomto veľkou lekciou modelingový svet. Pochopila som, že dokonalosť neexistuje a nemá zmysel sa za ňou hnať. Každá sme iná, tým sme výnimočné a preto by sme sa mali viac držať a podporovať vzájomne. Nie sa snažiť predstierať niečo, čo je od reality na míle vzdialené, tak ako to v online svete často robíme a vidíme."

Práve preto sa snaží prezentovať v čo najprirodzenejšej forme, chce byť sama sebou a tým inšpirovať ženy aby sa toho tiež nebáli. Krása totiž nespočíva v tom ako vyzeráme, ale v tom ako žijeme. 

Mohlo by vás zaujímať: Romantický príbeh dvoch žien na pozadí vedy: Nakoľko film Ammonite môže zamiešať karty na Oscarovi?

"Som človek a som niekto, kto robí chyby. Bez ohľadu na to, kto ste alebo čo robíte, vždy si dovoľte niečo pokaziť, poučiť sa a rásť. Nebojte sa toho, je to oslobodzujúce" prezradila pre magazín Vogue.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe