Presunúť na hlavný obsah

Etický kapsulový šatník na mieru: Netreba vám kvantum oblečenia, dôležité je mať tieto krásne kúsky, ktoré prežijú

Móda

Počas Svetového dňa oceánov, ktorý bol 8. júna chce značka answear.LAB na answear.sk pripomenúť silu rozhodnutí, ktoré majú vplyv nielen na náš život, ale aj na životné prostredie a ich dôsledky, ktoré môžu siahať ďaleko do budúcnosti.

Čas na vedomé rozhodnutia

Projekt Ethical Wardrobe alebo etický šatník prichádza s limitovanou edíciou už dostupnou na answear.sk, čo je akýmsi prísľubom pre planétu –  značka sa zameriava na kvalitu, certifikované materiály a výrobu, ktorá je pre životné prostredie najmenej škodlivá. 

Čas na vedomé rozhodnutia. Značka answear.LAB chce dokázať, že investícia do odevov vyrobených z odolných a prírodných materiálov vyrobených s ohľadom na blahobyt planéty sa môže vyplatiť – nielen pre nás, ale predovšetkým pre životné prostredie. Prostredníctvom kolekcie Etického šatníka a módy chce značka zmeniť postoj zákazníkov k vytváraniu štýlu a nasledovaniu trendov, aby si boli vedomí, že na ich voľbe módy záleží.

Až 90% produktov z kolekcie Ethical Wardrobe pozostáva najmenej z 50% odolných látok, ktoré sú čo najmenej škodlivé životnému prostrediu. answear.LAB sa spolieha na certifikované materiály pochádzajúce výlučne z osvedčených zdrojov. Rovnako tiež vyrobené z materiálov v duchu udržateľného rozvoja: konope, ľan, bambus, modal, ekologická bavlna a etická výroba.

Súčasťou kolekcie sú recyklované materiály ako rybárske siete

Súčasťou kolekcie sú aj prvky vyrobené z recyklovaných materiálov, napríklad polyester z opustených rybárskych sietí, plávajúcich v moriach a oceánoch, ktoré predstavujú smrteľnú hrozbu pre miestnu faunu. Ak si spomínate na ľudové rozprávky Pavla Dobšinského, v ktorých múdra Anička dostala za úlohu prísť ani oblečená, ani vyzlečená, prišla práve v rybárskej sieti. Kto by to bol povedal, že práve tieto nádherné ženské kúsky sú vyrobené z rybárskej siete, ktorá dokáže mať až takúto podobu. Úžasné, však?

Etický šatník nie je len o výrobkoch, ktorých sila spočíva v kvalite a spoľahlivosti zdroja pôvodu, ale aj o podpore nového spôsobu uvažovania o móde a oblečení. Značka ponúka svojim zákazníkom všestrannosť, povzbudzuje ich, aby žili v stále väčšej symbióze s prostredím, a dáva im vedomosť o hodnote ich vlastného výberu. Predstavuje mier a harmóniu.

Móda, ktorá dokáže žiť niekoľko rokov do ďalekej budúcnosti

V ponuke sú klasické, univerzálne a nadčasové kúsky. Vysoká kvalita a trvanlivosť výrobkov umožňujú ich nosenie po mnoho ročných období, čo našej planéte určite nezostane ľahostajné. Spomedzi palety sa sústreďuje na odtiene čiernej, hnedej, béžovej a écru. Nájdeme tu maxi šaty, košele v prírodných ľanových farbách, jemné mikiny a nonšalantné topy. Limitovaná kolekcia answear.LAB na answear.sk je prepracovaná v každom detaile  od textilných vlákien po certifikované biologicky odbúrateľné obaly s prídavkom d2w, ktoré sa časom rozkladajú na vodu, oxid uhličitý, biomasu a stopové prvky.

Týmto spôsobom chce značka riešiť problémy, ktorým čelí podmorský svet, a zároveň si uvedomiť, aké ľahké je opraviť a používať výrobky, ktoré sú vedľajším účinkom ľudskej činnosti (napríklad opustené rybárske siete). Je toho ešte veľa čo robiť, ale aj kumulatívne malé kroky sú veľkým krokom k zmenám k lepšiemu.

„Veríme, že môžeme vytvoriť svet priaznivejší pre životné prostredie. Sme si vedomí, že ide o dlhý proces, a preto fungujeme po etapách, každý deň vylepšujeme veľa aktivít a postupne zavádzame nové prvky, napr. recyklované látky. Používaním vysoko kvalitného oblečenia chceme zvýšiť povedomie o tom, čo nosiť, a podporiť pozitívne environmentálne návyky u našich klientov,“ hovorí Agnieszka Korsak, obchodná riaditeľka spoločnosti answear.LAB.

Etický šatník nie je jedinou aktivitou značky smerom k etickej móde. answear.LAB sa zameriava na miestnu výrobu v Poľsku a Európe, vytvára všetky kapsule v primeraných, obmedzených množstvách, vďaka čomu je isté, že si oblečenie nájde svojich kupujúcich a planéta nebude preplnená jeho prebytkami. A čo viac, answear.LAB sa zameriava na zvýšenie podielu prírodných vlákien vo svojich kolekciách o 10% každú sezónu.

My sme pre vás „ulovili“ výber tých najkrajších kúskov, ktoré s vami môžu cestovať naprieč sezónami bez ohľadu na módne trendy. 

Asymetrický top na jedno rameno

Top s certifikátom OEKO v béžovom prevedení je ideálnym spoločníkom na leto. V stylingu s nohavicami pôsobí napriek tomu veľmi žensky a tvaruje ženské krivky v hornej časti tela. Jednoduché, nenápadné a pritom ženské a efektné.

Mikina s rafinovaným výstrihom na chrbte

Mikina s výstrihom, ktorý jemne upozorní na odhalený chrbát, je kúsok, po ktorom sa jednoznačne oplatí siahnuť, ak chcete niečo jedinečné. Výhodou tohto kapsulového šatníka je to, že jednotlivé kúsky môžete navzájom kombinovať a vyskladať vždy nové outfity.

Dlhé šaty v antickom duchu

Antická bohyňa. Presne to z vás urobia šaty na jedno rameno so zvýrazneným pásom a vysokým rozparkom. Kto povedal, že len minišaty sú sexi. Veľkou konkurenciou sú im práve tieto šaty, ktoré sú natoľko nadčasové, že z vás v akomkoľvek veku urobia doslova femme fatale.

Máe v šatníku kúsky, ktoré nosíte opakovane už roky?

spolu hlasovalo 173 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe