Presunúť na hlavný obsah

Ak si nechcete zničiť v lete vlasy, nezabudnite jednu vec: Predĺži vám to ich kvalitu a lepší vzhľad

Zdravie

V lete väčšina žien zabúda na jednu dôležitú vec pre vlasy. Podobne ako o našu pleť, aj o tie sa treba starať a pripraviť ich na vystavenie slnku.

Starostlivosť o vlasy neznamená len návšteva kaderníka. Mimochodom, vedeli ste, že počas leta vôbec nemusíte chodiť na vlasy? Lepšie urobíte, keď pred odchodom na vašu dovolenku nebudú čerstvo zafarbené. Odborníci sa totiž zhodujú na tom, že slnko čerstvo zafarbené vlasy aj tak naruší, rovnako tak soľ z mora či chlór z bazéna.

Inšpirujte sa: Fresh letné účesy. Toto leto sú trendy najmä tieto dva strihy

Čo však môžete urobiť je vlasy podstrihnúť a ozdraviť končeky vlasov. Rovnako dôležitá je základná starostlivosť v podobe opláchnutia vlasov pod vodou a to po každom kúpaní v mori či bazéne. 

Vec, na ktorú väčšina žien ešte stále zabúda

Čo však veľa žien stále nedodržiava je ochrana vlasov pred slnkom a ich následným poškodením. Podobne ako chránime svoju tvár a telo ochranným faktorom, mali by sme chrániť aj vlasy. Je potrebné, aby sme nenarúšali ich štruktúru a život zanedbanou starostlivosťou. Vlasy nám to totiž všetko po lete zúročia a po zvyšok roka nám ukážu, ako sme sa o ne v kritickom období starali.

V lete sa odporúča šampón s SPF

Odporúča sa preto v lete používať šampón s SPF a rovnako balzám a kondicionér. Určite urobíte dobre, keď vlasom doprajete aj olej. Tie dnes takisto obsahujú SPF. Jemná masáž s olejčekom tiež upokojí pokožku a vlasy od korienkov. 

Neprehliadnite: Krémy na tvár, ktoré vyriešia váš problém s pleťou: Už po mesiaci dokážete mať o pár rokov menej

Práve to, ako sa staráme o vlasy počas leta nám dokáže predĺžiť ich kvalitu a lepší vzhľad po lete. Samozrejme, vždy je dobré dopriať po lete vlasom regeneráciu, hydratáciu a ošetrenie v profesionálnom salóne. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe