Presunúť na hlavný obsah

Light therapy ako kľúč k zdravej pleti. Novinka, ktorá valcuje zahraničný trh

Lifestyle

Takmer v pravidelných intervaloch sa na kozmetickom trhu objavujú vychytávky, ktoré sľubujú účinok. Niektoré z nich majú kratší, iné zasa dlhodobejší efekt, ako napríklad light therapy.

Napriek tomu, že light therapy, tiež známa ako LED starostlivosť v podobe masiek, funguje na trhu už desaťročia, do pozornosti sa dostala len nedávno. Primárne totiž nebola určená pre kozmetický trh, ale na to, aby pomáhala pri vesmírnych misiách. Áno, čítate správne - jej účinky využívala najmä NASA. „Tento typ starostlivosti je tu už dlhšie než 30 rokov a bol zo začiatku skutočne vyvinutý pre astronautov na opravu ich tkanív a celkového hojenia,'' uvádza doktorka Maryam Zamami, ktorá sa kožnými problémami zaoberá už taktiež dlhé roky. Boom nastal po tom, ako sa preukázalo, že jednoduchá maska môže mať skutočne priaznivý vplyv aj na bežné dermatologické problémy. 

Dnes sú benefity LED masky považované za zázračné, no napriek tomu mnoho žien nepociťuje žiaden výsledok. Aj keď špeciálna technológia sľubuje zbavenie sa pigmentových škvŕn, akné, ale aj drobných jaziev, faktom je, že mnoho ľudí to považuje len za zbytočne predražený zákrok, ktorý je momentálne trendom. Práve to je stigma, ktorú doktorka rázne popiera. 

Výskumy totiž skutočne dokázali, že light therapy má pre pleť blahodárne účinky a okrem spomínaných benefitov dokáže zvýšiť a udržiavať úroveň kolagénu v pleti, ktorý sa od 25.roku života prestáva produkovať a z nášho tela pomaly ''vyparuje''. Druhá, väčšia štúdia nielenže podporuje tento fakt, ale zároveň dodáva, že špeciálne svetlo okrem iného dokáže zjednocovať farbu pleti - čím sa ako jedna z mála procedúr pomáha zbaviť neželaných fľakov po tvári. 

Prečítajte si: Estetický zákrok, ktorý naberá na obľube: Dokáže vám vytvarovať dokonalý profil bez použitia cudzích látok

Zabudnite na salón 

Nech to znie akokoľvek bizarne, doktorka a zakladateľka samotného ženského salónu, kde sú tieto procedúry núkané, neodporúča aplikovanie masky v salóne. Na to, aby ste dosiahli trvácny efekt, by ste tam totiž museli sedieť v pravidelných intervaloch - čo je samozrejme nielen nákladné, ale aj mimoriadne nepraktické a časovo náročne. Namiesto toho je podľa Zamami nutnosťou zaobstarať si masku do svojej domácnosti. 

Nejde však o žiaden lacný špás. Ak chcete skutočne kvalitu, ceny tejto masky sa pohybujú od 300 eur vyššie. V žiadnom prípade by ste nemali siahať po lacnejších verziách, tie môžu pleti viac uškodiť, než pomôcť. 

„Domáce masky samozrejme nie sú také silné, ako originálne LED zo salónu, no v kombinácii s občasnými návštevami kliniky a pravidelným domácim užívaním dosiahnete podobné benefity. Zatiaľ čo v profesionálnej starostlivosti je maska na pleti umiestnená 10-20 minút, v domácej podobe to môže trvať o čosi dlhšie,'' dodáva doktorka s tým, že prvé výrazné benefity sa dostavia približne po troch mesiacoch užívania. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe