Presunúť na hlavný obsah

Inšpirujte sa tipmi svetových vizážistiek, ako vyzerať vďaka líčeniu mladšie

Krása

Líčenie skutočne dokáže ubrať vek. Stačí len vedieť ako na to. Skúste to s radami Caroline Barnes a Moniky Blunder. Uvidíte, že budete skutočne žiariť.

Rovnako ako prispôsobujeme módu svojmu veku, malo by to tak byť aj v oblasti líčenia. Pre každú našu životnú fázu je totiž potrebné pozdvihnúť niečo iné a zároveň určité nedostatky aj zakryť. Nás v tomto inšpirovali tipy vizážistiek, ktoré líčia krásky červeného koberca. Na čo nedajú Caroline Barnes a Monika Blunder dopustiť?

25+

Okolo 25 - tky sa objavujú prvé drobné vrásky, najmä v oblasti očí, pleť postupne stráca jas a lesk. Rovnako už nie je až taká svieža ako kedysi bývala. Caroline Barnes radí na prvé miesto, používanie kvalitnej podkladovej bázy a make - upu, ktorý nielen kopíruje tón našej pleti, ale má aj potrebný ochranný faktor.

Mohlo by vás zaujímať: Sedemdesiate roky sú späť aj v hairstylingu: Účesy, ktoré sa hodia na leto a budú túto sezónu hrať prím

Zároveň by sme mali byť opatrnejšie vrámci používania rozjasňovača, ktorý dokáže začínajúce vrásky zvýrazniť. Nanášajte ho len na lícne kosti a oblasť spánkov. V tomto veku si môžete dovoliť ešte výraznejšie dymové líčenie, od ktoré treba neskôr už upustiť. V kombinácii s malinovými perami je to stávka na istotu.

30+

V tomto veku je potrebné venovať špeciálnu pozornosť nanášaniu make - upu. Je čas začať s rozjasňujúcimi sérami, ktoré dodajú pleti stratený lesk, ideálne je staviť na tie, ktoré hydratujú a obsahujú kyselinu hyalurónovú. Pozor na púder, ktorý zdôrazňuje vrásky a rovnako aj na príliš výrazné linky. Pôsobí to tvrdo a pridáva vek.

"Ak chcete vyzerať mladšie, potrebujete do tváre vniesť jemnosť, zaoblené líca s nádychom červenej, okrúhlejšie pery, avšak nič, čo by vyzeralo vyzýva a tvrdo. Stavte na absolútny minimalizmus. Nude make -up s prežiarenými líčkami je tým pravým," vysvetľuje Caroline Barnes. 

40+

V zásade platí to čo predtým, len možno ešte intenzívnejšie. Hydratujte, hydratujte, hydratujte. Mali by ste si vyberať ľahké make - upy, konzistenciou sú ideálne tie v spreji. Známe vizážistky sa v tomto veku úplne vyhýbajú nanášaniu make - upu v  oblasti očí.

Neprehliadnite:  Vlasové stylingy, ktoré vydržia od rána do večera: V týchto účesoch môžete ísť do práce aj na párty

Farebné experiementy tiež ponechajte už mladším ročníkom a vy stavte na eleganciu, ktorá očarí. Líčenie v zmyle tón v tóne je niečo, čo by ste si mali osvojiť. Odtiene hnedej, béžovej, matné rúže, tomu všetkému dajte zelenú. Úplne stopnite trblietky, či glitre. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe