Presunúť na hlavný obsah

Defekty spôsobené slnkom dokážete dať opäť dokopy, len treba začať včas: Kombinácia týchto vecí naozaj funguje

Krása

Pôsobenie slnka, morskej vody, piesku, to všetko sa v letnom období na našej pleti podpíše. Ak sa to aj stane, viete to zmeniť. Treba však začať tieto defekty riešiť v predstihu.

O tom, že slnko nás robí šťastnejšími niet pochýb. Avšak samotné slnečné lúče, môžu byť tak trošku zradné. Najmä ak si nie ste isté tým, či dávate svojmu telu presne to, čo v tomto období potrebuje. Ochrana pokožky tela, tváre a vlasov je totiž základ. Pretože predsa len naprávať vzniknuté defekty je síce možné, no určite je to náročnejšie ako len cielená starostlivosť predtým. Pozrite sa, čo robiť, ak už sa na vás niečo negatívne podpísalo.

Mohlo by vás zaujímať: Fresh letné účesy. Toto leto sú trendy najmä tieto dva strihy

Pigmentové škvrny, šupinky na tvári a dehydrovaná pleť

Ochabnutá pokožka, vznik vrások, pigmentových škvŕn, to všetko mnohokrát pripisujeme pribúdajúcemu veku. Avšak v letnom období, sa na tom podpíše aj nesprávna starostlivosť o pokožku. Ak zabúdate na kvalitnú hydratáciu a SPF -ko, problémy sa skrátka prejavia. Preto by ste takejto pleti mali venovať špeciálnu pozornosť.

Pokiaľ sa potrebujete zbaviť drobných šupiniek, pigmentových škvŕn, implementujte do dennej rutiny dobré sérum, esenciu a krém. Pite veľa vody a aspoň dvakrát do týždňa si doprajte masku z kurkumy. Tá dokáže pri dlhodobom používaní, skutočne nachápané škody výrazne zlepšiť.

"Kurkuma pri aplikovaní na tvár, má naozaj skvelé účinky. Dokáže zmierniť prejavy akné, chráni pred ním a zároveň pomáha odstraňovať pigmentové škvrny na tvári. Stačí ju zmiešať s citrónovou šťavou a dostanete malý elixír krásy," vysvetľuje MUDr. Mária Drináková, dermatologička. 

Budete potrebovať:

  • pol čajovej lyžičky prášku zo sušenej kurkumy
  • jednu polievkovú lyžicu šťavy z čerstvého citróna
  • pár kvapiek vody
  • zmiešate a necháte pôsopbiť približne 10 - 12 minút

Polámané končeky a suché vlasy

Vlasy sú korunou krásy, to všetky vieme. Ak však v lete trpia, prejaví sa to takmer okamžite. Suché a polámané končeky sú niečo, po čom netúži žiadna z nás. Keď už sa k nim však vlastnou vinou prepracujete, je čas to dať dokopy. Pokiaľ korune krásy chcete rýchlo a efektívne vrátiť stratený lesk, vitalitu a dodať objem dá sa to. Dokonca aj prírodnou cestou.Vystačíte si s obyčajnou kávou.

Prečítajte si: Kyslík ako cesta ku kráse: Je dokonalým elixírom pre vlasy, pleť aj pokožku

Ako na to:

Dve polievkové lyžice mletej kávy zmiešate s dvomi čajovými lyžičkami olivového oleja. Túto masku nanesiete na vlhké vlasy, zabalíte do fólie a necháte pôsobiť aspoň tridsať minút. Opakujte dvakrát do týždňa. Okrem toho doprajte vlasom akýkoľvek shimmer, ktorý je bohatý na vitamíny A, C a E a vnútorne si doprajte kolagén. Nielenže sa zastaví padanie vlasov, posilní vlasové folikuly, ale zväčší sa vám aj objem. A to sa tiež, pri korune krásy počíta, no nie? 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe