Presunúť na hlavný obsah

SOS proti padaniu vlasov. Dá sa rednutiu našej koruny krásy zabrániť?

Móda a krása

Problém, s ktorým sa aspoň raz za život stretla každá žena. Ak sa aj vám zdá, že v poslednej dobe nachádzate na zemi oveľa viac vlasov než zvyčajne, zbystrite pozornosť.

Vymeňte kefu

Vedeli ste, že skutočne nie je jedno, s čím si češete vlasy? Práve nesprávny hrebeň či kefa totiž dokážu vaše vlasy nielen poškodiť, ale zároveň ich aj poriadne potrápiť - čo má následok práve rednutie hrivy. Môžete mať akokoľvek silné vlasy, pokiaľ ich vystavujete dennodennému česaniu nesprávnou kefou, ich nadmernému vypadávaniu nezabránite. Správna kefa by mala mať zaoblené konce a byť vyrobená z prírodných štetín. Tie spôsobujú menšie trenie a opotrebenie vlasov. 

Prečítajte si: Pevné nechty, zdravé zuby a krásne vlasy. Bez vitamínu ukrytom v týchto potravinách to nepôjde

Pozor na umývanie vlasov 

Áno, aj keď to myslíte v tom najlepšom zmysle - a používate tie najkvalitnejšie šampóny. Každodenné umývanie vlasov je to najhoršie, čo pre svoju hrivu môžete urobiť. Mokré vlasy sú totiž najviac náchylné k ničeniu. V prípade, že sa vám vlasy rýchlo mastia, odporúča sa siahnuť po suchom šampóne - každopádne umývanie vlasov by nemalo presahovať limit trikrát do týždňa.

Ďalšou chybou, ktorú pri umývaní vlasov robíme, je využívanie horúcej vody. Voda by mala byť teplá, aby dokázala po napenení šampónom zmyť všetku špinu, horúcej by ste sa však mali oblúkom vyhýbať. Príliš veľké teplo vlasom škodí, nech už je to v podobe vody alebo inej tepelnej úpravy. 

Doplňte si vitamíny 

Väčšina problémov pochádza z vnútra, a tak ešte predtým, než siahnete po šampóne na zaručené zastavenie vypadávania vlasov, doplňte potrebné vitamíny. V prvom rade sa snažte urobiť celkové zmeny vo svojom jedálničku a jednoduché cukry či živočíšne tuky nahraďte zdravšou variantou, akou sú napríklad orechy či želenina. 

Pre obnovu rastu vlasov, ale zároveň aj pre ich silu, sú dôležité potraviny obsahujúce vitamín B, železo a v neposlednom rade aj bielkoviny. Na pravidelnej báze by ste mali konzumovať najmä strukoviny, vajíčka ale aj mliečne výrobky ako syr. Tieto potraviny totiž podporujú tvorbu biotínu, ktorý stimuluje rast vlasov. Siahnuť môžete aj po výživových doplnkoch, najmä v prípade, ak sa stravujete vegánsky.

Neprehliadnite: Najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťame na svojej korune krásy: Toto spôsobuje, že neviete dosiahnuť požadovanú dĺžku

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe