Presunúť na hlavný obsah

Staro-nový vlasový trend tohto leta je liekom na ochabnuté vlasy bez objemu: Nosili ho aj Charlieho anjeli v 70. rokoch

Móda a krása

Nové vlasové trendy leta 2021 hlásajú návrat 70-tych rokov v štýle Charlieho anjela Farrah Fawcett a jej flipových vlasov. Trend je vraj liekom na ochabnuté vlasy bez objemu. Prezradíme vám aj tipy ako si ho ľahko urobíte doma.

Keď sa v roku 1976 objavila herečka Farrah Fawcett v zostave plavkovej kampane na jednom plagáte, ten  prekonal rekordy. Predalo sa z neho viac než 12 miliónov kópií. Autorom jej nadýchaného účesu, flipových vlasov, bol kaderník Allan Edwards a pomohol jej tak získať rolu jedného z Charlieho anjelov. 

Mohlo by vás zaujímať: Sedemdesiate roky sú späť aj v hairstylingu: Účesy, ktoré sa hodia na leto a budú túto sezónu hrať prím

Trik je v ponechaní ofiny  a rovnomernom vrstvení vlasov 

Stylistka Nicole Cain z Toni & Guy Edinburgh pre magazín Glamour prezradila v čom je tento účes ikonický: „Ponúka objem, sexy textúru, pritom je jednoduchý, nenáročný na údržbu  a veľké krásne vlasy naviac vždy zvyšujú sebavedomie.“ Trik je v ponechaní ofiny a vrstvenom strihu. Ide o tzv. rovnomerné vrstvenie, ktoré je aj dnes veľmi jednoduchá a často používaná technika strihania v kaderníctvách. Cain dodáva: „Ak sú vaše vlasy jemné, požiadajte o mierne vrstvený účes s tupým dnom, aby ste vytvorili hrúbku a objem. U hustých vlasov musíte chcieť, aby im odstránili väčšiu váhu, aby ste účes zjemnili a zvýraznili textúru. Aby to bolo elegantné, chcete, aby vrstvy vlasov zapadali do seba bez drsných línií. Ak chcete niečo nespútanejšie, môžete strihať trochu trhanejšie.“

Dokonalá flipová ofina nesmie byť príliš krátka 

Tiež nie je ofina ako ofina. Dokonalá ofina pri flipových vlasoch by mala sa mala dať nosiť pri akejkoľvek zmene účesu, mala by byť všestranná. „Nesmie byť príliš krátka, takže pri dĺžke treba byť opatrní,“ dodáva Cain. 

Čítajte tiež: Ofiny hlásia veľký návrat! Stačí si len vybrať správny typ pre vašu tvár. Vyskúšate takúto premenu?

Tipy na úpravu flip účesu doma

Cain odporúča vždy použiť horúcu okrúhlu kefu na vlasy, ktorej výsledky vám poskytnú ten správny vzhľad flipu zo 70-tych rokov. Tiež odporúča proteínový sprej na vlasy Label, ktorý je možné použiť ako na suché, tak aj na mokré vlasy. Potom stačí použiť žehličku na vlasy, ktorou si natočíte vlasy smerom od tváre. Ofinu vynecháte. Vlasy prehodíte a nájdete stred. Vezmete kefu a prečešete ich, aby sa konce rozbili. V neposlednom rade treba pridať objem. Ten docielite lakom na vlasy a suchým šampónom v jednom ako je napríklad Volumising Texture Spray. Treba ho aplikovať cez korene a končeky. „A pamätajte si, že tento štýl je predovšetkým o pohybe. Takže si potraste vlasy a vsuňte prsty do korienkov vlasov, aby ste ich rozstrapkali a švihli nimi,“ radí Cain na záver. 

Trendu podľahli aj tieto celebrity 

Strih flipových vlasov bol trendom, ktorý chceli na svojej hlave nosiť všetky ženy v 70-tych rokoch. Hoci ubehlo už skoro 50 rokov, kaderníčky sa dnes stretávajú s rovnakou požiadavkou a dopytom po tomto účese. Dokonca aj celebrity ako herečka a speváčka Brie Larson či Ella Balinska, ktorá si náhodou tiež zahrala jedného z aktuálnych Charlieho anjelov v najnovšom filmovom spracovaní, tento účes rada nosí. 

Neprehliadnite:  Vlasové stylingy, ktoré vydržia od rána do večera: V týchto účesoch môžete ísť do práce aj na párty

Tak čo? Necháte sa naň nahovoriť aj vy? 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe