Presunúť na hlavný obsah

Vlasové doplnky, ktoré by ste mali oprášiť: Retro trendy ako čelenky a štipce na vlasy zažívajú najlepšiu sezónu

Móda

Opäť sa budeme opakovať, ale aj pri vlasových doplnkoch je jasné, že retro trendy zažívajú tento rok najlepšiu sezónu.

Čelenky

Sú praktické, ale aj nápadité a štýlove. Čelenky by sa preto mali stať aj vašim "must-have" kúskom. Tento zaužívaný trend z čias, keď ste boli malými dievčatkami, sa opäť hlási o slovo a túto sezónu celkom intenzívne. Saténové, trblietavé, zamatové, látkové... Výber materiálu, farby je v podstate na vás. No jedno musia mať predsa len spoločné - hrúbku. Zabodovať však môžete aj vtedy, ak si naskladáte viac čeleniek, rôznych farieb či hrúbky vedľa seba. Takúto kombináciu môžete pokojne vyniesť aj do spoločnosti či na rande. Veľkou výhodu čeleniek, teda tých originálnych a výrazných je aj to, že si nemusíte lámať hlavu s tým, čo na seba. Jeden pomerne obyčajný kúsok povýši váš outfit do inej úrovne, a to aj vtedy, ak budete mať na sebe obyčajný sveter, tričko a džínsy.

Prečítajte si: Kabelkové trendy na novú sezónu hovoria jasnou rečou: Vyhráva hravosť a originalita

Sponky

Rovnako ako čelenky, aj  spony a spony sa tešia čoraz väčšej obľube. Niektorí sa týmto ozdobám bránia, pretože im pripomínajú tie detské časy, kedy povinne museli nosiť sponky, aby im nepadali pramene vlasov... Ale od týchto spomienok by ste sa mali odpútať a pri najbližšej príležitosti opäť siahnuť po tomto doplnku. Spony do vlasov sú nie len praktické, ale zároveň môže ísť o plnohodnotný a veľmi štýlový doplnok. A ak žiadnu doma nemáte, skúste to napríklad s brošňou. Pripnite ju na gumičku a máte originálny doplnok. 

Mohlo by vás zaujímať: Pozor na to, čo si obliekate do práce: Aj napriek horúcemu počasiu, toto sa do kancelárie nehodí

Štipce

Áno, myslíme to vážne. Presne tie umelé štipce, ktoré ste tiež nosili ak tínedžerky sa opäť stávajú populárne. A v podstate sa niet čomu čudovať. Veď dokážu byť taktiež praktické ako čelenky či sponky a zároveň ho môžete mať ako doplnok. Ide síce v tomto prípade o trend, ktorý je stále na vážkach, ale ak sa do neho opäť pustíte, zamilujete si. 

Neprehliadnite: Na pláž aj na párty: Vyberte si multifunkčné plavky. Takto z nich urobíte súčasť vašich lookov

Čo sa ešte nosí vo vlasoch? Viac inšpirácie nájdte v priloženej galérii

- Najčítanejšie -