Presunúť na hlavný obsah

Módna show Dior Cruise 2021: Pocta tradičnej remeselnej výrobe a návrat do svojho rodiska

Móda

Návrat ku koreňom a úcta k tradičnej kultúre, ktorú si treba zachovávať. Maria Grazia Chiuri predstavila svoje rodisko na juhu Talianska prostredníctvom kolekcie Dior Cruise 2021.

Pandémia korony v nás za posledné mesiace prebudila hodnoty, ktoré sú v živote najdôležitejšie. Zostali sme uväznení vo svojich rodiskách a mali sme tak čas uvedomiť si všetko to krásne naokolo, čo nás obklopuje a čo v nás vyvoláva pocit nostalgie a spomienky na detstvo. 

Čítajte tiež: Dior Cruise 2021 v znamení návratu k rodinným tradíciám: Zvýraznite svoju prirodzenú krásu a to, odkiaľ ste

Pocta rodisku a oživenie kultúrnych tradícií

Kreatívna riaditeľka a dizajnérka francúzskeho módneho domu Dior Maria Grazia Chiuri vás prehliadkou Dior Cruise 2021 zavedie do regiónu svojich predkov na juhu Talianska. Priamo v „podpätku“ čižmy, ako zvykneme Taliansko na základe mapy nazývať, sa totiž nachádza mestečko Lecce. Srdce regiónu Apúlia sa tak premenilo na jednu veľkú show uprostred námestia s kostolom. 

Silné tradície predkov sa stali predlohou pri koncipovaní celej kolekcie, pričom Maria na jej tvorbe spolupracovala aj s lokálnymi remeselníkmi. V kolekcii cítiť už na pohľad veľmi silný prvok tohto leta, akým je batika. Farebné látky a techniky, ktoré pochádzajú z ľudovej tvorby využila vo svojich modeloch. Opasky v tvare korzetu sú akousi predzvesťou značne silnejúceho trendu, ktorý sa podľa nášho tušenia bude objavovať aj neskôr. 

Všimnite si tiež detaily na vlasoch modeliek. Charakteristickými pre túto kolekciu sa stali šatky, ktoré zdobila ručne robená čipka. Niektoré modelky mali na hlavách zase pápežskú korunku, tzv. tiaru.

Neprehliadnite: Štýlové klobúky, ktoré sa dokonale hodia k letnému outfitu: Túto sezónu bodujú tieto tri modely

Kultúra tvorí spoločnosť a v módnom svete vždy inšpirovala

Pestrosť, akú vniesla do modelov rovnako vniesla aj na prehliadkové mólo. Okrem modeliek sa na ňom totiž predstavili aj tanečníci, ktorí predviedli regionálny tanec pizzica tarantata typický pre tento región. 

Atmosféru celej show umocnil živý orchester a jednotlivé elementy show Dior Cruise 2021 vytvárali dokonalo farebnú súhru umenia, módy a kultúry.
Záverom prehliadky sa ozval hlas talianskeho speváka Giuliano Sangiorgi, ktorý si sadol za piano a uzavrel tak módnu show, ktorá sa konala vzhľadom na opatrenia síce bez publika, ale mohli sme ju z celého sveta sledovať online.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe